Արդարադատության նախարարությունը հերքում է Հրաչյա Հարությունյանին էքստրադիցիայի ենթարկելու վերաբերյալ շրջանառվող լուրերը 06/27/2015 13:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Մերձմոսկվայում տեղի ունեցած ավտովթարի գործով 6 տարի 9 ամիս ժամկետով ազատազրկման դատապարտված «ԿամԱԶ»-ի վարորդ, ՀՀ քաղաքացի Հրաչյա Հարությունյանին Հայաստան տեղափոխելու և պատժի մնացած մասը Հայաստանում կրելու մասին շրջանառվող լուրերն այս պահի դրությամբ իրականությանը չեն համապատասխանում:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարարի մամուլի քարտուղար Ծովինար Խաչատրյանը:
Հիշեցնենք, որ Հրաչյա Հարությունյանի վարած բեռնատարը բախվել էր մարդատար ավտոբուսի, որի հետրանքով զոհվել էր 18 անձ:

Минюст Армении опровергает слухи о предстоящей экстрадиции Грачьи Арутюняна в Армению 06/27/2015   13:51  |  Лента новостей
Слухи об экстрадиции осужденного к 6 годам и 9 месяцам заключения по делу о смертельном ДТП в Подмосковье водителя “КАмаза”, гражданина Армении Грачьи Арутюняна для дальнейшего отбывания наказания на Родине по состоянию на данный момент не соответствуют действительности.
Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” заявила пресс-секретарь министра юстиции Армении Цовинар Хачатрян.
Напомним, грузовик, за рулем которого сидел Грачья Арутюнян, врезался в пассажирский автобус. В результате аварии погибли 18 человек.