Գյումրիում անցկացված երթի մասնակիցներից մեկի մոտ թմրամիջոց է հայտնաբերվել, մյուսի մոտ՝ դանակ 06/27/2015 11:01 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունիսի 25-ին Գյումրիում անցկացված՝ էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ ուղղված բողոքի երթի ժամանակ ոստիկանության Կումայրիի բաժնի ծառայողները Գարեգին Նժդեհի փողոցի թիվ 68 շենքի մոտից, ոգելից խմիչք օգտագործած վիճակում, Մուշի բաժին բերման են ենթարկել երթի մասնակից, 1972 թ. ծնված Ներսես Ա.-ին:
Ըստ Ոստիկանության լրատվական ծառայության՝ խուզարկությամբ նրա մոտ հայտնաբերվել և առգրավվել է մարիխուանա թմրամիջոցի նմանվող զանգված:
Ներսես Ա.-ն հայտարարել է, որ հայտնաբերվածը պատկանում է իրեն, մարիխուանա թմրամիջոց է, որը պատրաստել է ծխելու համար:
Նույն երթի մեկ այլ մասնակցի, ոգելից խմիչք օգտագործած վիճակում, ոստիկանության ծառայողները բերման են ենթարկել Վազգեն Սարգսյան փողոցի թիվ 10 շենքի մոտից: Ոստիկանության Մուշի բաժին բերման ենթարկվածը 1972 թ. ծնված Սամվել Զ.-ն է:

Стражи порядка изъяли марихуану и нож у участников шествия против подорожания электроэнергии в Гюмри 06/27/2015   11:54  |  Актуальная тема
Гюмрийские стражи порядка в ходе акции протеста против подорожания электроэнергии доставили в отдел полиции 43-летнего мужчину в состоянии алкогольного опьянения.
Инцидент произошел 25 июня в ходе акции протеста против подорожания электроэнергии в Гюмри.
Как сообщает пресс-служба полиции Армении, при личном досмотре у него было обнаружено и изъято вещество, похожее на марихуану.
Установлена его личность. Им оказался некто Нерсес А.Он рассказал, что изъятое принадлежит ему, что это – марихуана, приготовленная им для курения.
Полиция доставила в отдел еще одного участника шествия - 43-летнего Самвела З, который тоже был в подпитии.