Մարտական դիրքում հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 06/27/2015 11:30 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից հայ պայմանագրային զինծածառյողի սպանության դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 26.06.2015թ.՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական դիրքում, հակառակորդի կողմից ազգային, ռասայական, կրոնական ատելության և կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանելու դիտավորությամբ արձակած կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել և տեղում մահացել պայմանագրային զինծառայող Արման Մայիսի Եփրեմյանը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

СК Армении завел уголовное дело по факту убийства противником армянского военнослужащего-контрактника 06/27/2015 11:38 | Криминальная хроника
По факту убийства противником армянского военнослужащего-контрактника возбуждено уголовное дело. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено Главным военным следственным управлением Следственного комитета Армении по пункту 13 части 2 статьи 104(Убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма) Уголовного кодекса РА. Ведется следствие.
Военнослужащий контрактной службы Арман Маисович Епремян погиб на месте от огнестрельного ранения в грудь, полученного на боевом посту N-ской воинской части Министерства обороны РА в результате обстрела, произведенного противником 26.06.2015г., примерно в 19:00.