Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Եվգենի Պրիմակովի մահվան կապակցությամբ 06/27/2015 12:33 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Եվգենի Պրիմակովի մահվան կապակցությամբ:
Խորը վշտով ընդունեցի ռուսաստանյան քաղաքական, պետական և հասարակական ականավոր գործիչներից մեկի՝ Եվգենի Մաքսիմի Պրիմակովի մահվան մասին լուրը, ում ներդրումը ռուսաստանյան պետականության զարգացման գործում դժվար է գերագնահատել:
Հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման գործում իր ծանրակշիռ ներդրումն ունեցած Եվգենի Պրիմակովի վառ հիշատակը մշտապես կպահպանվի մեր հիշողություններում:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, ընդունեք անեկղծ ցավակցություններ: Խնդրում եմ զորակցության խոսքեր փոխանցել Եվգենի Պրիմակովի հարազատներին ու մտերիմներին»,- ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил Владимиру Путину соболезнования в связи с кончиной Евгения Примакова 06/27/2015   13:00  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту РФ Владимиру Путину в связи с кончиной экс-премьера, бывшего главы МИД России Евгения Примакова. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
“Уважаемый Владимир Владимирович, с глубокой болью узнал о кончине одного из выдающихся российских политических, государственных и общественных деятелей – Евгения Максимовича Примакова, вклад которого в развитие российской государственности сложно переоценить.
Светлая память о внесшем весомый вклад в развитие армяно-российских отношений Евгении Примакове всегда останется в наших сердцах.
Уважаемый Владимир Владимирович, примите искренние соболезнования. Прошу передать слова поддержки родным и близким Евгения Примакова”, – говорится в телеграмме соболезнования.