Ի՞նչ կարծիքի է Ռոբերտ Քոչարյանը Էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման մասին. Yerevan.Today 06/26/2015 13:56 | ԼՐԱՀՈՍ
Yerevan.Today-ը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանի հետ՝ նպատակ ունենալով պարզել, թե ինչ վերաբերմունք ունի երկրորդ նախագահը Էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման ու դրա դեմ բողոքի մեծ ալիքի վերաբերյալ:
Վիկտոր Սողոմոնյանը հեռախոսով ասել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը ուշադրությամբ հետևում է իրադարձությունների զարգացմանը։ Նա առայժմ չի ուզում հրապարակայնորեն արտահայտվել էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման հարցի թեմայով, քանի որ չի ցանկանում թեժացնել առանց այդ էլ լարված իրավիճակը։
Սակայն առաջիկայում երկրորդ նախագահ Քոչարյանը անպայման կներկայացնի իր տեսակետը ինչպես այս, այնպես էլ` կուտակված այլ խնդիրների վերաբերյալ։

Экс-президент Армении Роберт Кочарян пристально следит за событиями в центре Еревана - Yerevan.Today 06/26/2015   14:06  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян пристально следит за развитием событий. Об этом в телефонной беседе Yerevan.Today заявил руководитель офиса экс-президента Виктор Согомонян.
Согомонян отметил, что Роберт Кочарян пока воздерживается от публичного высказывания своей позиции по вопросу подорожания электроэнергии, так как не хочет еще более накалять и без того напряженную обстановку.
“В ближайшее время, он обязательно представит свою точку зрения, как по этому, так и по другим проблемам”, - сообщил Виктор Согомонян.
Проспект Баграмяна продолжает оставаться заблокированным. Акции протеста и сидячие манифестации проходят также в ряде городов Армении, а также за рубежом.
09:11 25/06/2015  |  Лента новостейИнициативная группа по созданию Республиканской Партии Арцаха выразила глубокие симпатии протестному движению в Армении