Գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին, սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ 06/26/2015 17:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ հունիսի 27-ին շրջանների զգալի մասում, 28-ին հյուսիսային շրջաններում գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին, սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25մ/վրկ արագությամբ:
29.06-01.07-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 27-ին էապես չի փոխվի, 28-30-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-5 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 27-ին գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում‘ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
28-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն, 29.06-01.07-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Кратковременные дожди с грозами ожидаются в субботу вечером и в первой половине ночи в Ереване 06/26/2015   18:19  |  Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 27 июня в большинстве регионов Армении, а также 28-го июня – на севере республики в вечерние часы и в первой половине ночи. Местами возможен град и усиление ветра до 20-25 м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
С 29-го июня по 1-е июля прогнозируется погода без осадков.
Температура воздуха 27-го июня не претерпит существенных изменений, а к 30-му повысится на 4-5 градусов.
В Ереване 27 июня ожидаются кратковременные дожди с грозами в вечерние часы и в первой половине ночи. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. 28-го июня возможно усиление ветра, осадки маловероятны.
С 29-го июня по 1-е июля установится погода без осадков.
14:26 25/06/2015  |  Лента новостейПонижение температуры воздуха на 3-4 градуса ожидается завтра в Армении