Նախիջեւանի սահմանային հատվածում ադրբեջանցիները մեծ տրամաչափի զենքերից ակտիվ կրակ են բացել. ունենք մեկ զոհ 06/26/2015 21:14 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հակառակորդը Նախիջեւանի հատվածում խախտել է հրադադարը եւ մեծ տրամաչափի զենքերից ակտիվ կրակ բացել: Հայկական կողմը պատասխան կրակ է բացել եւ ադրբեջանական կողմը մեծ կորուստներ ունի: Ցավոք, մարտի ընթացքում զոհվել է նաեւ հայ զինվոր: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ինչպես և նշում էինք ՀՀ ԶՈւ-երը ամեն ինչ արեցին սահմանում իրավիճակի կայունության համար, սակայն ադրբեջանական կողմը կրկին սադրում է սահմանի լարվածությունը: Այսօր ժամը 18:30 սահմաններում հակառակորդը ՀՀ Նախիջևանյան սահմանի Սյունիքի մարզի Գորհայք բնակավայրի հայկական դիրքերի ուղղությամբ, կիրառելով նաև մեծ տրամաչափի զենքեր, ակտիվ կրակ է վարել: Հայկական կողմի պատասխան կրակից հետո հակառակորդը կրել է բազմաթիվ կորուստներ, սակայն մարտի ընթացքում ցավոք զոհվել է նաև ՀՀ ԶՈւ երի զինծառայող շարքային պայմանագրային Արման Մայիսի Եփրեմյանը, ծնված 1987թ: ՀՀ ՊՆ-ը ցավակցում է զոհված հայորդու հարազատներին ու ծառակիցներին և նշում, որ հակառակորդի ոտնձգությունները անպատասխան չեն մնա: Հատկանշական է որ այդ հենակետերի հատվածում վերջին մեկ տարում կրակահերթեր առհասարակ չէին եղել», - գրել է Արծրուն Հիվհաննիսյանը:

Военнослужащий–контрактник ВС Армении погиб в результате обстрела с азербайджанской стороны 06/26/2015   21:48  |  Актуальная тема
Военнослужащий–контрактник ВС Армении погиб в пятницу при обстреле из крупнокалиберного оружия, произведенного с азербайджанской стороны, написал на своей странице в социальной сети Facebook пресс-секретарь оборонного ведомства Арцрун Ованнисян. Он сообщил, что армянская сторона открыла ответный огонь –азербайджанские ВС понесли большие потери.
“Как мы отмечали, Вооруженные силы Армении сделали все для поддержания стабильности на границе, однако азербайджанская сторона вновь провоцирует напряженность на границе. Сегодня в 18:30 противник обстрелял с территории Нахичевани армянские позиции близ села Горайк Сюникской области с применением также крупнокалиберногя оружие. После ответного огня армянской стороны противник понес многочисленные потери, однако в ходе боя погиб военнослужащий-контрактник ВС Армении Арман Епремян, 1987 года рождения”, - сообщил Арцрун Ованнисян.
“Министерство обороны Армении выражает соболезнования родным и сослуживцам военнослужащего, и отмечает, что посягательства противника не останутся без ответа. Примечательно, что на этом участке обстрелов не было зафиксировано уже год”, - написал Арцрун Ованнисян.