Լրագրողների մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելու փաստով ՀՔԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում 06/25/2015 11:23 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Ոչ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնության կազմակերպած ակցիայի ժամանակ ոստիկանների կողմից լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու փաստով Հատուկ քննչական ծառայությունում նյութեր են նախապատրաստվում:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության մամուլի խոսնակ Միքայել Ահարոնյանը:
Հիշեցնենք, որ Բաղրամյան պողոտայում հունիսի 23-ի գիշերը էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ բողոքի ակցիայի ժամանակ ոստիկանների կողմից խոչընդոտվել էր լրագրողների մասնագիտական գործունեությունը և այդ մասին փաստող լրատվամիջոցների հրապարակումները, տեսագրությունները, ինչպես նաև Հելսինկյան ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի նախագահ Արթուր Սաքունցի գրությունը ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության վարչության կողմից ուղարկվել էր ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն` համապատասխան ընթացք տալու համար:

Специальная следслужба готовит материалы по факту препятствования работе журналистов в ходе разгона демонстрации в Ереване 06/25/2015 11:45 | Актуальная тема
По факту воспрепятствования осуществлению законной профессиональной деятельности журналистов в ходе акции протеста, организованной гражданским движением “Нет грабежу” в Специальной следственной службе Армении подготавливаются материалы.
Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” пресс-секретарь ССС РА Микаэл Агаронян.
Напомним, Управление по расследованию особо важных дел Генеральной прокуратуры Армении передала публикации, видеоматериалы, а также послание председателя Ванадзорского офиса Хельсинкской гражданской ассамблеи Артура Сакунца о случаях воспрепятствования осуществлению профессиональной деятельности журналистов в ходе событий на ереванском проспекте Баграмяна в ночь на 23 июня в Специальную следственную службу РА для дачи делу соответствующего хода.