Օդի ջերմաստիճանը 26-ին կնվազի 3-4 աստիճանով 06/25/2015   14:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 26-27-ին շրջանների զգալի մասում, 28-ին հյուսիսային շրջաններում գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25մ/վրկ. արագությամբ: Հունիսի 29-30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 26-ին կնվազի 3-4 աստիճանով, 28-30-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-5 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 26-27-ին գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Հունիսի 28-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն, 29-30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Понижение температуры воздуха на 3-4 градуса ожидается завтра в Армении 06/25/2015   14:26  |  Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 26-27 июня в большинстве регионов Армении, а также 28-го июня – на севере республики в вечерние часы и в первой половине ночи. Местами возможен град и усиление ветра до 20-25 м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
Температура воздуха 26-го июня понизится на 3-4 градусов, а 28-30 июня повысится на 4-5 градусов.
В Ереване 26-27 июня ожидаются кратковременные дожди с грозами в вечерние часы и в первой половине ночи. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. 28-го июня возможно усиление ветра, осадки маловероятны.