Առաջիկա օրերի երեկոներն անձրևային կլինեն 06/24/2015   13:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ հունիսի 25-27-ին շրջանների զգալի մասում, 28-29-ին հյուսիսային շրջաններում գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վրկ. արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 25-26-ին կնվազի 4-5 աստիճանով, այնուհետև կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Մայրաքաղաքում հունիսի 25-27-ի գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ: 28-29-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն:

Ближайшие дни в Армении ознаменуются дождями с грозами 06/24/2015 14:56 | Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 25-27 июня в большинстве регионов Армении, а также 28-29 июня – на севере республики в вечерние часы и в первой половине ночи. Местами возможен град и усиление ветра до 20-25 м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
Температура воздуха 25-26 июня понизится на 4-5 градусов, а затем повысится на 2-3 градуса.
В Ереване 25-27 июня ожидаются кратковременные дожди с грозами в вечерние часы и в первой половине ночи. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. 28-29 июня возможно усиление ветра, осадки маловероятны.