Հարուցվել է քրեական գործ՝ խուլիգանության հատկանիշներով. Նիկոլ Փաշինյանը եղել է ոստիկանության գրեթե բոլոր բաժիններում 06/23/2015   11:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բերման ենթարկվածներ կան Երևանի ոստիկանության գրեթե բոլոր բաժիններում: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը:
Ըստ գրառման՝ Փաշինյանը եղել է Կենտրոնի ոստիկանությունում խոսել է Կորյուն Դավթյանի, Արտակ Գևորգյանի, Թամարա Զախարյանի, Սվետլանա Ավագյանի, Միխայիլ Չերչինյանի, Լեւոն Չոբանյանի, Արտյոմ Գրաբսկիի, Մարատ Դարբինյանի, Գուրգեն Ստեփանյանի, Գևորգ Խուրշուդյանի, Անտոն Իվչենկոյի, Վուրադ Վարձելյանի հետ:
Փաշինյանին չի հաջողվել տեսնել նույն բաժնում գտնվող Վիլեն Գաբրիելյանին, Անդրիաս Ղուկասյանին, Գոռ Սարգսյանին, քանի որ իր այցելության պահին նրանք հարցաքննվել են Քննչական կոմիտեի քննիչների կողմից:
«Ինձ ասացին, որ հարուցված է քրեական գործ՝ Խուլիգանության հատկանիշներով, և բոլոր բերման ենթարկվածներն անցնում են այդ գործով: Ասացին նաև, որ բերման ենթարկվածների հետագա կարգավիճակն առաջիկա ժամերին կճշտվի»,- նշել է Փաշինյանը:

Уголовное дело возбуждено по признакам статьи “хулиганство” после ночных событий в центре Ереване - депутат 06/23/2015   12:02  |  Лента новостей
Уголовное дело возбуждено по признакам статьи “хулиганство” после ночных событий в центре Ереване. Об этом сообщил депутат Национального Собрания от фракции оппозиционного “Армянского национального конгресса” Никол Пашинян на своей странице в социальной сети Фейсбук.
По его словам, фигурантами по этому делу проходят все доставленные в отдел полиции участники акции протеста.
“Мне сообщили, что статус подвергнутых приводу граждан в ближайшие часы будет определен” , - сказал Пашинян.
Ему удалось встретиться с некоторыми из них.
Один из протестующих, который был доставлен в Центральный отдел полиции, был госпитализирован в больницу.
По предварительным данным, в полицейские отделения были доставлены 237 человек, семеро участников акции протеста обратились за медицинской помощью, трое госпитализированы в больницу. В ходе разгона демонстрации пострадали и получили травмы 11 полицейских.