Վաղը կդիտվի առանց տեղումների եղանակ 06/23/2015 13:40 | ԼՐԱՀՈՍ
Համաձայն օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ մեր տարածաշրջանում հունիսի 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 25-ին, 28-ին հյուսիսային շրջաններում, 26-27-ին շրջանների զգալի մասում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 24-ին էապես չի փոխվի, 25-27-ին կնվազի 3-4 աստիճանով:
Մայրաքաղաքում հունիսի 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 25-ին, 28-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի հավանականություն, 26-27-ին երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ:

Погода без осадков ожидается завтра в Ереване 06/23/2015   15:07  |  Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 24-го июня, а также 25-го и 28-го июня в северных районах Армении и 26-27 июня - в большинстве регионов республики в вечерние часы и в первой половине ночи. Местами возможен град и усиление ветра до 20-25 м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
Температура воздуха 24-го июня не претерпит существенных изменений, а 25-27 июня понизится на 3-4 градуса.
В Ереване 24-го июня установится погода без осадков. 25-го и 28-го июня по вечерам возможны грозы, существует вероятность кратковременных дождей. 26-27 июня в вечерние часы и в первой половине ночи ожидаются кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.