Հունիսի 23-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ. 25-26-ին օդի ջերմաստիճանը կնվազի 06/21/2015   13:50  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հունիսի 22-ին, 25-26-ին հանրապետության  հյուսիսային շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վրկ. արագությամբ:
Հունիսի 23-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 25-26-ին աստիճանաբար կնվազի 2-3 աստիճանով:
Ինչպես տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունը, Երևանում հունիսի 22-ին, 25-26-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի հավանականություն, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ:

Небольшое понижение температуры воздуха ожидается в Армении на неделе 06/22/2015 10:33 | Информационная платформа
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 22-го июня, а также 25-26 июня в северных районах республики в вечерние часы и в первой половине ночи. Местами возможен град и усиление ветра до 20-25 м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
23-24 июня прогнозируется погода без осадков.
Температура воздуха 25-26 июня понизится на 2-3 градуса.
В Ереване 22-го июня, а также 25-26 июня по вечерам ожидаются грозы, существует вероятность кратковременных дождей. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. 23-24 июня в столице установится погода без осадков.