Երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ 06/20/2015 13:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Համաձայն օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ հունիսի 21-22-ին հյուսիսային շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25մ/վրկ. արագությամբ:
23-25-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի, այնուհետև ատսիճանաբար կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 21-22-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի հավանականություն, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում‘ 15-20 մ/վրկ արագությամբ: 23-25-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Кратковременные дожди с грозами ожидаются в выходные на севере Армении 06/20/2015   15:44  |  Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются по вечерам 21-22 июня на севере Армении и в первой половине ночи. Местами возможен град и усиление ветра до 20-25 м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
23-25 июня установится погода без осадков. Ветер будет юго-западным, со скоростью 5-10 м/сек..
Температура воздуха не претерпит существенных изменений, а затем постепенно повысится на 2-3 градуса.
В Ереване 21-22 июня по вечерам ожидаются грозы, существует вероятность кратковременных дождей. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. 23-25 июня в столице ожидается погода без осадков.