Բերման են ենթարկվել Կայարանցի Թևոսիկը և նրան ուղեկցող անձինք. երկու ատրճանակ՝ «Բենթլի»-ում (Տեսանյութ) 06/19/2015   20:41  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունիսի 19-ին ապօրինի հրազեն պահելու կասկածանքով ԿՀԴՊ ԳՎ բերման են ենթարկվել Թևոս Սաֆարյանը՝ «Բենթլի» մակնիշի ավտոմեքենայով, նույն ավտոմեքենայում նրան ուղեկցող Կարեն Բագրատունյանը, որն առավել  հայտնի է «Սամբիստ Կարեն» մականվամբ, Հարություն Ալեքսանյանը, որն առավել հայտնի է «Քանաքեռցի Հարութ» մականվամբ, ինչպես նաև Սաֆարյանին երեք այլ ավտոմեքենաներով ուղեկցող ևս յոթ անձ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից:
Բերման ենթարկվածների անձնական խուզարկության արդյունքում «Բենթլի» ավտոմեքենայի մեջ գտնվող, Կարեն Բագրատունյանին պատկանող պայուսակի միջից հայտնաբերվել է առանց գործարանային համարի  «ՏՏ» տեսակի ատրճանակ` լիցքավորված 8 փամփուշտով: Նույն ավտոմեքենայի վարորդ Արմեն  Ղարիբյանին պատկանող պայուսակի  միջից հայտնաբերվել է ևս 1 հատ առանց գործարանային համարի «ՏՏ» տեսակի ատրճանակ` լիցքավորված 5 փամփուշտով: Ուղեկցող անձանցից մեկի մոտ հայտնաբերվել է շագանակագույն չորացված զանգված:

Армянские полицейские доставили в отдел криминального авторитета “Каяранци Тевосикa” (Видео) 06/20/2015   07:13  |  Актуальная тема
19 июня по подозрению в незаконном хранении оружия в Главное управление по борьбе с организованной преступностью (ГУБОП) Полиции был доставлен криминальный авторитет Тевос Сафарян, более известный как “Каяранци Тевосик”, сообщает полиция Армении. Приводу были подвергнуты также Карен Багратунян, известный как “Карен Самбист” и Арутюн Алексанян, он же “Арут Канакерский” и еще 7 человек, которые сопровождали Сафаряна на 3 машинах.
При личном досмотре в находившейся в автомобиле марки “Бентли” сумке Багратуняна был обнаружен пистолет “ТТ” без заводского номера, заряженный 8 патронами. Еще один пистолет “ТТ” без номера с 5 пулями был найден в сумке водителя той же автомашины Армена Гарибяна. У одного из лиц, сопровождавших Сафаряна, изъята коричневая высушенная масса.