ԲՀԿ-ի կոալիցիա մտնելու լուրերը՝ կատարյալ աբսուրդ. Նաիրա Զոհրաբյան. «Հայկական ժամանակ» 06/19/2015 09:01 | Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ երեկ լուրեր տարածվեցին, թե Բաղրամյան 26-ում քննարկվել է նաև «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության՝ կոալիցիա մտնելու հարցը:
Ըստ թերթի՝ նշվում էր, թե ԲՀԿ-ին նախարարական 2 պորտֆել են տալու քաղաքաշինությունը և մշակույթը:
Երեկ լրատվամիջոցի հետ զրույցում ԲՀԿ նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը այս խոսակցությունների վերաբերյալ ասել է հետևյալը. «Անկեղծ ասած՝ շոգը, իմ տպավորությամբ, դեռևս այնպիսին չէ, որ տապի ազդեցության տակ նման երևակայական մտքեր ծնվեն: Քանի որ թեման կատարյալ աբսուրդ է, պատասխանեմ կարճ ԲՀԿ–ի օրակարգում կոալիցիա կազմելու հարց չկա»:
«Իրականում, ըստ մեր տեղեկությունների, քաղաքաշինության նախարարությունը հանձնվելու է Դաշնակցությանը, որի՝ կոալիցիա մտնելու հարցը հիմա էլ աշուն է տեղափոխվել: ՀՅԴ-ն նաև ԿԳՆ-ն է ուզում, որը նրան չեն տալիս, փոխարենը՝ առաջարկում են սոցաուը, որը ՀՅԴ-ն չի ուզում»,- գրում է թերթը։

“Айкакан жаманак”: Наира Зограбян назвала слухи о вступлении ППА в коалицию полным абсурдом 06/19/2015   10:41  |  Пресса
Председатель партии “Процветающая Армения” Наира Зограбян назвала муссируемые накануне слухи о вступлении ППА в коалицию полным абсурдом, пишет газета “Айкакан жаманак”(“Армянское время”).
Издание отмечает, что накануне появилась информация о том, что ППА достанется два портфеля: градостроительства и культуры.
“Честно говоря, пока еще не так жарко, чтобы под воздействием зноя рождались подобные бредовые идеи”, - сказала Наира Зограбян, добавив, что в повестке ППА нет вопроса о вступлении партии в коалицию, передает издание.