Առաջիկա օրվա երեկոյան ժամերին հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ 06/19/2015 14:59 | ԼՐԱՀՈՍ
Համաձայն օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ հունիսի 20-22-ին հյուսիսային շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ: Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վրկ արագությամբ:
Հունիսի 23-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հարավարևմտյան քամու արագությունը վայրկյանում կհասնի 5-10 մետրի:
Օդի ջերմաստիճանը 20-22-ին էապես չի փոխվի, այնուհետև աստիճանաբար կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 20-22-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի հավանականություն, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:

Кратковременные дожди с грозами ожидаются по вечерам на севере Армении 06/19/2015   15:22  |  Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются по вечерам 20-22 июня на севере Армении и в первой половине ночи. Местами возможен град и усиление ветра до 20-25 м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
23-24 июня установится погода без осадков. Ветер будет юго-западным, со скоростью 5-10 м/сек.
Температура воздуха 20-22 июня не претерпит существенных изменений, а затем постепенно повысится на 2-3 градуса.
В Ереване 20-22 июня по вечерам пройдут кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. 23-24 июня в столице ожидается погода без осадков.