Ինչու՞ է վարկային կառավարիչն ինքնասպան եղել 06/19/2015 15:14 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վարկային կազմակերպություններից մեկի Վարդենիսի ներկայացուցչության վարկային կառավարիչն ինքնասպանություն է գործել. ըստ շրջանառվող լուրերի՝ գործընկերոջ պատճառով։ Դեպքը տեղի է ունեցել մայիսին։
«Էկզոգեն թունավորում հարցականով, ստամոքս-աղիքային տրակտի և վերին շնչուղիների քիմիական այրվածք» ախտորոշմամբ 44-ամյա կառավարիչը տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ էլ մայիսի 13-ին, առանց գիտակցության գալու, մահացել է։
Նախնական ախտորոշումը եղել է թունավորումը և հարազատների կարծիքով՝ նա ինքնասպանություն է գործել։ Շրջանառվում են մի քանի վարկածներ, որոնց թվում է գործընկերոջ կողմից նրա վրա բարդված պարտքերը։
Ըստ այս վարկածի՝ վարկային կազմակերպության տնօրենը կառավարչի միջոցով տարբեր վարկառուներից խոշոր չափի գումարներ է վերցրել՝ խոստանալով հետագայում մարել նրանց վարկերը:
Սակայն տնօրենը խոստումը չի կատարել, գումարները չի մարել և պատասխանատվությունը թողնվել է կառավարչի վրա, ինչն էլ հնարավոր է դարձել է ինքնասպանության պատճառ:

Почему покончил с собой сотрудник варденисского представительства одной из кредитных организаций? 06/19/2015 15:39 | Актуальная тема
Распорядитель кредитов варденисского представительства одной из кредитных организаций покончил с собой. Согласно муссируемым сведениям, он свел счеты с жизнью из-за своего коллеги. Инцидент произошел в мае с.г.
44-летний сотрудник кредитной организации с химическим ожогами желудочно-кишечного тракта и дыхательных путей был госпитализирован в больницу, где 13 мая, не приходя в сознание, скончался.
Согласно предварительному диагнозу, мужчина отравился. По мнению его родственников, он покончил жизнь самоубийством. Муссируются ряд версий, в числе которых – долги, оставленные ему коллегой.
Согласно этой версии, директор кредитной организации через распорядителя взял у заемщиков крупную сумму денег, пообещав со временем погасить их долги.
Однако директор не сдержал обещания и переложил ответственность на распорядителя, что, возможно, послужило причиной суицида.