Գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ՝ ՃՈ տեսուչի նկատմամբ բռնություն է գործադրել 06/19/2015   17:12  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է ճանապարհային ոստիկանության տեսուչի նկատմամբ  բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ՝ նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2015 թ. մարտի 09-ին՝ ժամը 02:00-ի սահմաններում, քաղաքացի Ս.Նավասարդյանը, ևս 4 անձանց հետ գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, մոտեցել է  Վանաձոր քաղաքի Շիրակի խճուղու սկզբնամասում ուժեղացված ծառայություն իրականացնող ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության ներկայացուցիչներին:
Ս.Նավասարդյանը հեգնանքով հարցրել է, թե արդյոք տեսուչները չե՞ն կանգնեցրել իրենց ավտոմեքենան, ապա՝ առաջարկել իր համար ծխախոտ գնել։ Չենթարկվելով ծառայության վայրից հեռանալու և ծառայությանը չխոչընդոտելու՝ ճանապարհապարեկային ծառայության տեսուչ Ա.Քոչարյանի օրինական պահանջներին՝ Նավասարդյանը հայհոյել է, տեսուչի կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրել նրա նկատմամբ՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ։
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ Ս.Նավասարդյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը:
17:29 18/06/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բռնություն են կիրառել քաղաքացիների նկատմամբ
17:49 12/05/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բռնություն են գործադրել և մարմնական վնասվածքներ պատճառել
13:40 11/05/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները կնոջ ձեռքը ոլորել են և հրելով դուրս են հանել հյուրանոցից
12:37 09/05/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱղջիկը ոստիկանին մեղադրել է՝ ծխելու համար իրեն դիտողություն անելու ու հարվածելու մեջ
14:33 10/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿասկածյալի խոսքով՝ ոստիկաններն իրեն հայհոյել են, բռնություն գործադրել
14:27 09/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱլկոհոլային հարբածության վիճակում գտնվող 5 անձ վիճաբանել են ոստիկանության աշխատակիցների հետ և հարվածել
10:57 09/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀարբած տղամարդիկ ծեծել են ՃՈ աշխատակիցներին ու փախել
12:40 06/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԲերման ենթարկելիս ոստիկանները հայհոյել են, բռնություն գործադրել
15:47 02/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՊաշտպանը հաղորդում է տվել՝ մի շարք պաշտոնատար անձանց կողմից իր պաշտպանյալի նկատմամբ բռնություն գործադրելու վերաբերյալ

В армянском Ванадзоре пьяный мужчина напал на сотрудника Дорожной полиции 06/19/2015 18:02 | Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Лорийской области завершено предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту применения насилия в отношении инспектора Дорожной полиции, сообщает в пятницу пресс-служба СК.
Следствием было установлено, что 9 марта 2015 года, примерно в 02:00 гражданин С. Навасардян и еще четверо лиц, находясь под воздействием алкоголя, подошли к представителям Дорожной полиции, несущим службу в усиленном режиме на подступах к ширакскому шоссе в городе Ванадзор.
С. Навасардян спросил с иронией, не останавливали ли инспектора их автомобиль, а затем предложил купить ему сигареты. Навасардян, не подчинившись законным требованиям инспектора дорожно-патрульной службы А. Кочаряна покинуть место службы и не препятствовать их работе, нецензурно выругался, применил в отношении инспектора опасное для жизни и здоровья насилие, причинив ему телесные повреждения.
“На основе совокупности добытых в ходе досудебного производства доказательств С. Навасардяну предъявлено обвинение по признакам части 2 статьи 316 Уголовного кодекса Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.Уголовное дело с обвинительным заключением направлено прокурору, осуществляющему надзор за законностью предварительного следствия”, - говорится в сообщении.