Քըրք Քրքորյանի հուղարկավորությանը մասնակցության հարցը կքննարկվի այսօր. «Հայկական ժամանակ» 06/18/2015 09:08 | Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ Քըրք Քրքորյանի հուղարկավորությանը՝ Հայաստանից մասնակցելու հարցը կքննարկվի այսօր երեկոյան՝ ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստի ժամանակ:
Այս մասին թերթի հետ զրույցում երեկ հայտնել է Աժ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար, ՀՀԿ գործադիրի անդամ Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Կալիֆորնիա կուրիեր» թերթի հրատարակիչ և խմբագիր Հարութ Սասունյանը երեկ «Արմենպրեսին» ասել է, թե չի բացառվում, որ հայ հայտնի բարերարի հուղարկավորությունը «փակ» լինի:
«Համենայնդեպս, մինչև երեկ՝ Քրքորյանի հուղարկավորության վերաբերյալ որևէ տեղեկություն և մանրամասն հայտնի չէր: Ամեն ինչ կախված է նրանից, թե Քրքորյանն իր կտակում ինչ է գրել, ինչպես է ցանկանում, որ իրեն հուղարկավորեն»,- գրում է թերթը։

“Айкакан Жаманак”: Вопрос об участии представителей Армении в церемонии похорон Кирка Керкоряна планируется обсудить сегодня 06/18/2015 11:15 | Пресса
Вопрос об участии представителей Армении в церемонии похорон американского миллиардера армянского происхождения, мецената Кирка Керкоряна планируется обсудить в четверг в ходе заседания исполнительного органа Республиканской партии Армении, пишет газета “Айкакан Жаманак” (“Армянское время”) со ссылкой на руководителя парламентской фракции РПА Ваграм Багдасарян.
Издатель газеты “Калифорния курьер” Арут Сасунян в интервью “Арменпресс” не исключил, что церемония похорон известного мецената будет “закрытой”.
Американский миллиардер армянского происхождения Кирк Керкорян скончался в ночь на 16 июня. Ему было 98 лет.