Նախագահ Բակո Սահակյանն արժեքավոր նվերներ և դրամական պարգևներ է հանձնել աշակերտներին, ուսուցիչներին ու շրջանավարտներին 06/18/2015   14:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 18-ին հանդիպում է ունեցել 2014-2015 ուստարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի Հայաստանի Հանրապետության եզրափակիչ փուլում մրցանակային տեղեր գրաված ու գովասանագրերի արժանացած ԼՂՀ մասնակիցների եւ Արցախի պետական համալսարանը գերազանցության դիպլոմով ավարտած մի խումբ ուսանողների հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Նախագահն արժեքավոր նվերներ եւ դրամական պարգեւներ է հանձնել աշակերտներին, ուսուցիչներին ու շրջանավարտներին եւ հանդես եկել ողջույնի խոսքով:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ պետությունը շահագրգռված է ունենալ կրթված ու բազմակողմանի զարգացած սերունդ եւ անում է հնարավորն այս ոլորտում առկա խնդիրները լուծելու ուղղությամբ` գիտակցելով, որ երկրի ապագան մեծապես կախված է նրանից, թե ինչ դաստիարակություն եւ կրթություն կստանա երիտասարդությունը:

Президент НКР вручил ценные подарки арцахским призерам предметной олимпиады в Армении 06/18/2015 14:28 | Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял в четверг учащихся школ республики, занявших призовые места и удостоившихся грамот на заключительном этапе прошедшей в Республике Армения предметной олимпиады среди школьников за 2014-2015 учебный год, а также группу студентов, окончивших Арцахский государственный университет с дипломом отличия. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.
Глава государства вручил ценные подарки и денежные призы ученикам, учителям и выпускникам, выступив с поздравительным словом.
Президент отметил, что государство заинтересовано в образованном и всесторонне развитом поколении и делает все возможное для решения проблем в данной сфере, осознавая, что будущее страны во многом зависит от того, какое воспитание и образование получит молодежь.