ԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանի առողջությանը դիտավորությամբ թեթև վնաս պատճառելու մեջ մեղադրվողը դատապարտվեց 1 ամիս կալանքի 06/18/2015 17:42 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանի առողջությանը դիտավորությամբ թեթև վնաս պատճառելու մեջ մեղադրվող Արշակ Սվազյանը մեղավոր ճանաչվեց ՀՀ քրեական օրենսգրքի 117-րդ հոդվածով և դատապարտվեց 1 ամիս ժամկետով կալանքի, որը նա պետք է կրի արգելանքի վերցնելու օրվանից՝ ՀՀ ԱՆ համապատասխան քրեակատարողական հիմնարկում:
Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավճռով՝ Արշակ Սվազյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված չհեռանալու մասին ստորագրությունը մնացել է անփոփոխ մինչև դատավճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը:
«Փաստինֆո»-ի լրագրողի հարցին ի պատասխան՝ Սվազյանի պաշտպան Լիանա Բալյանը նշեց, որ դատավճիռը բողոքարկելու վերաբերյալ որոշում կկայացնի իր պաշտպանյալի հետ խորհրդակցելուց հետո:

Фигурант дела о нападении на оппозиционного депутата парламента Армении Арама Манукяна приговорен к одному месяцу заключения 06/18/2015   17:58  |  Актуальная тема
Фигурант дела о нападении на оппозиционного депутата Национального Собрания Армении Арама Манукяна Аршак Свазян признан виновным в совершении деяния, предусмотренного статьей 117 (Умышленное причинение легкого вреда здоровью)Уголовного кодекса РА, и приговорен к лишению свободы сроком на один месяц. Срок наказания будет исчисляться с момента взятия его под стражу.
Избранная ранее ереванским судом в отношении Аршака Свазяна мера пресечения в виде подписки о невыезде останется неизменной до вступления приговора в законную силу.
Адвокат Свазяна – Лиана Балян – в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” отметила, что решение об обжаловании приговора примет после того, как посоветуется со своим подзащитным.
17:55 27/03/2015  |  Актуальная темаДело о нападении на депутата НС Армении Арама Манукяна будет рассматривать судья Левон Аветисян
00:32 17/12/2014  |  Лента новостейПарламент Армении принял заявление по поводу недавних инцидентов с нападением на политических и общественных деятелей