Արմավիրից Երևան տեղափոխված երեխայի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր 06/18/2015 15:55 | Առողջություն
Արմավիրից Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն հունիսի 16-ին տեղափոխված և կոմայի մեջ գտնվող փոքրիկի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր: Այդ մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը:
Հաղորդագրության մեջ մասնավորապես նշվում է, որ առողջական խնդիրներով ծնված երեխան շարունակում է ստանալ ինտենսիվ բուժում` կյանքի ֆունկցիաները պահպանելու և վերահսկելու ուղղությամբ։
Անդրադառնալով նույն օրը` կրկին սուր աղիքային վարակի կասկածով Արմավիրի բժշկական կենտրոնի ինֆեկցիոն բաժանմունք հոսպիտալացված 2 երեխաներին, նշենք, որ նրանց վիճակը գնահատվում է լավ, առկա է էական դրական տեղաշարժ: Անհրաժեշտ կրկնակի հետազոտություններից հետո երեխաները պատրաստվում են դուրս գրման:
Արմավիրում մարզային կառույցների հետ շարունակում են աշխատանքը ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մասնագետները: Սահմանվել է ջրի հսկողություն, շեղումներ չեն արձանագրվել: Վաղ առավոտյան կրկին Արմավիրում էր նաև ՀՀ ԱՆ գլխավոր ինֆեկցիոնիստ Արա Ասոյանի գլխավորած մասնագիտական խումբը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ առողջապահության նախարարի հանձնարարականով Արմավիրի բժշկական կենտրոնի ինֆեկցիոն բաժանմունքում սահմանվել է ռեանիմատոլոգի մշտական հերթապահություն` սուր աղիքային վարակի դեպքում անհրաժեշտ բուժօգնությունն արագ կազմակերպելու նպատակով:

Состояние госпитализированного в ереванскую клинику ребенка остается крайне тяжелым 06/18/2015 17:01 | Здоровье
Состояние госпитализированного в коме из Армавира в ереванский медцентр “Святая Богоматерь” малолетнего ребенка остается крайне тяжелым. Об этом сообщает министерство здравоохранения Армении.
Ребенку с врожденными проблемами со здоровьем продолжают проводить интенсивную терапию для сохранения жизненно важных функций организма.
Что же касается остальных двоих детей, госпитализированных 16 июня в медцентр армянского Армавира с подозрением на острую кишечную инфекцию, то их состояние оценивается как хорошее. После прохождения необходимого обследования дети готовятся к выписке.
Для установления источника инфекции, проведения профилактических и противоэпидемиологических мероприятий на месте работает группа специалистов Национального центра контроля и профилактики болезней Минздрава Армении.