Բիբինի մասնակցությունը ՀԾԿՀ-ի նիստին անհնար է 06/17/2015   11:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ մեկնարկեց Հանրային ծառայություները կարգավորող հանձնաժողովի նիստը, որի օրակարգում է նաև էլեկտրաէներգիայի սակագինը շուրջ 7 դրամով ավելացնելու մասին որոշումը:
Նիստի մեկնարկին ընթերցվեց ՀԷՑ գլխավոր տնօրեն Եվգենի Բիբինի նամակը՝ ուղղված ՀԾԿՀ-ի նախագահին, որով վերջինը տեղեկացնում էր, որ իր մասնակցությունն այսօրվա  նիստին «անհնար» է:
Ի դեպ, նիստին զուգահեռ հանձնաժողովի շենքի բակում մեկնարկել է նաև բողոքի ակցիան, որի մասնակիցները պահանջում են չթանկացնել էլեկտրաէներգիան՝է հակառակ դեպքում պահանջելով հանձնաժողովի անդամների ու նախագահի հրաժարականը:
09:15 03/06/2015  |  ՄամուլՀԷՑ-ի գլխավոր տնօրենը չի պատրաստվում լռել և մի շարք հայտարարություններ է անելու. «Հայկական ժամանակ»

Гендиректор “ЭСА” заявил о “невозможности” своего участия в заседании КРОУ Армении по вопросу о повышении тарифов на электроэнергию 06/17/2015 11:34 | Лента новостей
Комиссия по регулированию общественных услуг Армении рассмотрит на заседании в среду решение о повышении тарифов на электроэнергию примерно на 7 драмов.
В ходе заседания было зачитано письмо генерального директора “Электрические сети Армении” Евгения Бибина, в котором он оповещает главу КРОУ о невозможности своего участия в заседании.
Одновременно с заседанием напротив здания КРОУ стартовала также акция протеста, участники которой призывают оставить прежние тарифы на электроэнергию, в противном случае потребует отставки председателя и членов Комиссии.
Данная инициатива вызвала волну возмущения в обществе. 27 мая в армянской столице прошла многотысячная акция протеста против подорожания электроэнергии.