Դստերը վարկաբեկելու համար դանակահարել է 06/16/2015   12:43  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով պարզվել են Արթիկ քաղաքում գործող տաքսի ծառայության գրասենյակում տեղի ունեցած դանակահարության հանգամանքները, մեկ անձ ձերբակալվել է։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2015 թվականի հունիսի 14-ին  շտապօգնության կայանից հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած-ծակած վերք թափանցող պնևմոթորաքս» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել քաղաքացի Յուրիկ Ալոյանը:
Դեպքի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչության վարույթում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով (դիտավորությամբ առողջությանը ծանր մարմնական վնաս պատճառելը):
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ Յ.Ալոյանին ծանր մարմնական վնասը պատճառվել է դանակի գործադրմամբ՝ 2015 թվականի հունիսի 14-ին` ժամը 15:00-ի սահմաններում, Արթիկ քաղաքի տաքսի ծառայություններից մեկի գրասենյակում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ։
Քննության տվյալներով՝ ազգությամբ հայ Լ.Սեմենովը դստերը վարկաբեկելու համար նշված գրասենյակում վիճաբանել է Յու. Ալոյանի հետ, որի ընթացքում իր մոտ գտնվող ծալովի դանակով հարվածել է նրա կրծքավանդակի ձախ կեսին, որից հետո նույն օրը` ժամը 15:30-ի սահմաններում, Արթիկ քաղաքի Աբովյան-Ղարիբջանյան փողոցների խաչմերուկում Սեմենովը ենթարկվել է ծեծի։
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Լ.Սեմենովին ծեծի են ենթարկել դանակահարված Յու.Ալոյանի հարազատները՝ եղբայրն ու եղբորորդիները։ Յու.Ալոյանին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու կասկածանքով Լ.Սեմենովը ձերբակալվել է։
Քրեական գործով ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։
Քրեական գործով նշանակվել են դատաքիմիական, դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Պարզաբանում. Հաշվի առնելով քրեական գործի նկատմամբ ԶԼՄ-ների մեծ հետաքրքրությունը՝ պարզաբանում ենք, որ Լ.Սեմենովը ՀՀ քաղաքացի է, ազգությամբ հայ,  իսկական ազգանունը Մարգարյան է, որը  փոխել է 1970 թ.՝ վերցնելով Սեմենով ազգանունը:

Установлены обстоятельства инцидента с поножовщиной в офисе такси-сервиса в городе Артик на севере Армении 06/16/2015   14:23  |  Криминальная хроника
Установлены обстоятельства инцидента с поножовщиной в офисе такси-сервиса в городе Артик, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Подозреваемым по уголовному делу проходит армянин по национальности Л. Семенов. Сообщается, что он задержан.
Сигнал об инциденте поступил из станции “скорой помощи”14 июня с.г..В больницу был госпитализирован Юрик Алоян, у которого диагностировали “проникающие колото-резаные ранения левой части грудной клетки, пневмоторакс”.
По данным следствия, Л. Семенов из-за оскорблений в адрес дочери вступил в ссору с Ю. Алояном, в ходе которой ударил его имевшимся у него при себе складным ножом грудь. В тот же день, примерно в 15:30 на пересечении улиц Абовяна и Гарибджаняна в Артике Семенов подвергся избиению.
По данному факту следственным управлением СК РА по Ширакской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса РА.
“В результате предпринятых мероприятий выяснилось, что Л. Семенова избили родственники Ю. Алояна, его брат и племянники. Л. Семенов задержан по подозрению в причинении тяжкого вреда здоровью Ю. Алояна.
Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего и объективного исследования всех обстоятельств инцидента. Назначены судебно-химическая и судебно-медицинская экспертизы’, - говорится в сообщении СК.
По данным ведомства, Л. Семенов является гражданином Республики Армения, армянином по национальности. Настоящая фамилия Семенова - Маргарян, которую он сменил в 1970 году, взяв себе фамилию Семенов.