Նախնական տվյալներով՝ Թբիլիսիում հեղեղի հետևանքով զոհվածների թվում ՀՀ քաղաքացիներ կամ ազգությամբ հայեր չկան 06/14/2015 13:11 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախնական տվյալներով՝ Թբիլիսիում հեղեղի հետևանքով զոհվածների թվում ՀՀ քաղաքացիներ կամ ազգությամբ հայեր չկան: Այս մասին հայտնում է ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Անցած գիշեր տեղացած հորդառատ անձրևները հեղեղել են Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիի փողոցները։ Ջրով լցվել են անցումները, նկուղները և հարյուրավոր տների առաջին հարկերը։
Դեպքի վայրում են պարեկներն ու փրկարարները:
Հեղեղի հետևանքով քաղաքի մի շարք թաղամասերում դադարել է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը։
ՀՀ ՏԿ և ԱԻՆ ՃԿԱ կենտրոնից կապ է հաստատավել Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտի հետ, որտեղից հայտնեցին, որ կա ութ զոհ, որոնցից մեկը փրկարար է, ութ անհայտ կորած: Տուժածների թիվը ճշտվում է, մայրաքաղաք Թբիլիսիի որոշ ճանապարհներ փակ են, իրականացվում են մաքրման աշխատանքներ:

Граждан Армении среди жертв сильного наводнения в Тбилиси, по предварительным данным, нет 06/14/2015   17:42  |  Актуальная тема
Граждан Армении или армян по национальности среди жертв сильного наводнения в Тбилиси, по предварительным данным, нет. Об этом сообщает пресс-служба Министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении.
В ночь на воскресенье в Тбилиси произошло разрушительное наводнение из-за сильного ливня с градом и ветром. В результате разгула стихии оказались повреждены жилые дома, дороги, объекты инфраструктуры. Больше всего от стихии пострадал центр грузинской столицы и, в частности, расположенный там зоопарк. В результате наводнения многие звери погибли. В то же время на свободе оказались десятки животных: шесть тигров, шесть львов, семь медведей, 13 волков, несколько гиен, пантера, рысь, бегемот и ягуар.
По последним данным, в результате наводнения погибли 12 человек, еще несколько остаются в списке пропавших без вести.