«Սդղի գյոլ»-ի գործով 2 անձի մեղադրանք է առաջադրվել 06/12/2015   19:05  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել երկու անձի՝  Մուշեղ Զաքարյանին մարմնական վնասվածքներ պատճառելու համար։
Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ նախաքննությամբ ձեռնարկված քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքում պարզվել են Գորիսի «Սդղի գյոլ» կոչվող տարածքում մայիսի 2-ին տեղի ունեցած միջադեպի մի շարք հանգամանքներ, շարժառիթը, միջադեպին ներկա գտնված, մասնակցություն ունեցած մի շարք անձանց ինքնությունը։
Քննությամբ բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել, որ նշված տարածքում մայիսի 2-ին՝ ժամը 17-ի սահմաններում, տեղի է ունեցել վիճաբանություն՝ դրանից ժամեր առաջ Գորիս քաղաքում տեղի ունեցած ավտովթարի կապակցությամբ, որի հետևանքով վնասվել էր  Մ.Զաքարյանի վարած ավտոմեքենայի կողային հայելին։
«Սդղի գյոլ» կոչվող տարածքում առաջացած վիճաբանության ժամանակ մի խումբ անձանց կողմից բռնություն է գործադրվել Մուշեղ Զաքարյանի նկատմամբ։ Քննության տվյալներով՝  ՀՀ քաղաքացիներ Յուրի Մանուչարյանը, Դերենիկ Հակոբյանը մի քանի այլ անձանց հետ միասին հարվածներ են հասցրել Մ.Զաքարյանի մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով միջին ծանրության մարմնական վնաս։
Նախաքննությամբ ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ Յուրիկ Մանուչարյանին և Դերենիկ Հակոբյանին հունիսի 12-ին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 113-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, և նույն օրը քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է։
Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ Մուշեղ Զաքարյանի նկատմամբ կիրառված բռնությանը մասնակցություն ունեցած մյուս անձանց հայտնաբերելու համար։
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ միջադեպին ներկա գտնված անձանցից յուրաքանչյուրի գործողությունները պարզելու ուղղությամբ։
11:40 02/06/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԼիսկան «Սդղի գյոլի» գործով հարցաքննվել է. մանրամասներ հարցաքննությունից. Armtimes
22:26 01/06/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍյունիքի մարզպետի որդու մասնակցությամբ միջադեպից տուժած եղբայրների վնասվածքները գնահատվել են ծանր ու միջին ծանրության
09:03 26/05/2015  |  Մամուլ«Սդղի Գյոլում» ծեծի ենթարկված Զաքարյան եղբայրներից մեկին ևս 2 վիրահատություն է սպասվում. «Հայկական ժամանակ»
19:00 21/05/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Սդղի գյոլ»-ի գործով խուզարկվել է Սուրիկ Խաչատրյանի ամառանոցային համալիրը

Двум лицам предъявлено обвинение по делу о драке в местечке “Сдги гёл” в Горисе 06/13/2015   09:40  |  Криминальная хроника
Следственный комитет предъявил обвинение двум лицам в рамках расследования уголовного дела об инциденте с дракой в местечке “Сдги гёл” в Горисе, говорится в сообщении, размещенном на сайте СК.
Следствием было добыто достаточно доказательств, указывающих на то, что на вышеупомянутой территории 2 мая, примерно в 17:00 произошла ссора из-за ДТП, имевшего место часами ранее в городе Горис, в результате которого были повреждены боковые стекла автомобиля, которым управлял М. Закарян.
Во время ссоры группа лиц применила насилие в отношении Мушега Закаряна. По данным следствия, граждане РА Юрий Манучарян, Дереник Акопян и еще несколько человек нанесли М. Закаряну удары по разным частям тела, причинив ему телесные повреждения средней тяжести.
“12 июня на основе добытых следствием доказательств Юрию Манучаряну и Деренику Акопяну было предъявлено обвинение по пункту 3 части 2 статьи 113(Умышленное причинение вреда средней тяжести здоровью, совершенное группой лиц или организованной группой)Уголовного кодекса РА. В тот же день следователь обратился в суд с ходатайством о применении в отношении них меры пресечения в виде заключения под стражу”, - отемчается в сообщении.
В результате предпринятых следствием следственных и процессуальных действий был установлен ряд обстоятельств и мотив инцидента, а также личности присутствующих при нем и ряда его участников.