Քննչական կոմիտեն «Սդղի գյոլի» գործով ձերբակալվածներին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել 06/12/2015 18:05 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Քննչական կոմիտեն Գորիսի «Սդղի գյոլում» տեղի ունեցած ծեծկռտուքի գործով օրերս ձերբակալված 2 անձանց կալանավորելու միջնորդությամբ դիմել է դատարան:
Ներկա պահին դատարանում քննարկվում է նրանց նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու որոշումը:
Հիշեցնենք՝ հունիսի 9-ին Մուշեղ Զաքարյանի նկատմամբ ֆիզիկական բռնություն գործադրելու կասկածանքով, նրա հետ առերեսման արդյունքում, այն բանից հետո, երբ Մուշեղ Զաքարյանը պնդել էր իր ցուցմունքները և նրանց մատնացույց արել, Քննչական կոմիտեն ձերբակալել էր երկու անձի։
Նրանց այսօր քննչական կոմիտեն մեղադրանք է առաջադրել և կալանավորելու միջնորդություն ներկայացրել դատարան։ Ոչ պաշտոնական տվյալներով՝ նրանցից մեկը Սյունիքի մարզպետի վարորդ Արագած Ղևոնդյանի որդին է, մյուսը՝ մարզպետի որդու՝ Տիգրան Խաչատրյանի ընկերը։
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, մեր տեղեկություններով, այս անսպասելի ձերբակալությունները Սյունիքի մարզպետի որդու շրջապատում խուճապ են առաջացրել: Իսկ Քննչական կոմիտեի կողմից հարցաքննության հրավիրված նոր անձինք նախաքննական մարմին չեն ներկայացել և, մեր տեղեկություններով, փախուստի մեջ են:

СК Армении ходатайствует о взятии под стражу двоих фигурантов дела о драке в местечке “Сдги гёл” в Горисе 06/12/2015   18:25  |  Криминальная хроника
По сведениям ИА “ФактИнфо”, суд общей юрисдикции Сюникской области рассматривает ходатайство Следственного комитета Армении об избрании в отношении двоих фигурантов дела о драке в местечке “Сдги гёл” в Горисе меры пресечения в виде заключения под стражу.
СК Армении сегодня предъявил им обвинения и подал ходатайство об аресте. По неофициальным данным, один из них – сын водителя губернатора Арагаца Гевондяна, а другой – друг Тиграна Хачатряна.
9 июня по подозрению в применении физического насилия в отношении Мушега Закаряна были задержаны два человека. Мушег Закарян настоял на своих показаниях в ходе очной ставки и указал на них.
Как уже ранее сообщало агентство, последние аресты вызвали панику среди друзей сына губернатора Сюникской области. На допрос были вызваны и другие лица, однако они не явились по вызову и, по сведениям агентства, находятся в бегах.