Ո՞րն է եղել ժամկետային զինծառայողի մահվան պատճառը 06/11/2015 12:18 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայող Էդգար Մելքոնյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 11.06.2015թ.՝ ժամը 01:33-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տակ գտնվող մարտական դիրքում, նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդգար Գենադիի Մելքոնյանը, ըստ նախնական տվյալների, իրեն ամրակցված ինքնաձիգից ինքն իրեն ծնոտի շրջանում հասցրել է մահացու հրազենային վնասվածք:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ինքնասպանության հասցնելը) կայազորային քննչական բաժիններից մեկում հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Уголовное дело возбуждено по факту гибели солдата-срочника АО НКР Эдгара Мелконяна 06/11/2015   12:30  |  Актуальная тема
Главное военное следственное управление Следственного комитета Армении возбудило уголовное дело по факту гибели военнослужащего Армии обороны НКР Эдгара Мелконяна, сообщает пресс-служба СК.
Дело заведено одним из гарнизонных следственных отделов по признакам части 1 статьи 110(доведение до самоубийства)Уголовного кодекса Армении. Ведется следствие.
“Солдат-срочник, рядовой Эдгар Мелконян, по предварительным данным, погиб от выстрела в челюсть, произведенного им из закрепленного за ним автомата”, - говорится в сообщении.
Инцидент произошел11 июня с.г., около 01:33 по местному времени на боевом опорном пункте оборонительного участка одной из воинских частей АО НКР.