Մուտք է գործել «Էս-Վի» հյուրանոցային համալիրի առանձնասենյակի ավտոտնակ և հրկիզել ավտոմեքենան 06/10/2015   12:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝  Երևան քաղաքի Եղվարդի խճուղու 126 հասցեում գործող «Էս-Վի» հյուրանոցային համալիրի գույքին հրկիզման եղանակով վնասելու դեպքի առթիվ։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը 2015 թվականի հունիսի 9-ին` ժամը 03:55-ի սահմաններում, «Վազ 21015» մակնիշի ավտոմեքենայով մուտք է գործել հյուրանոցային համալիրի թիվ 8 առանձնասենյակի ավտոտնակ և հրկիզելով ավտոմեքենան՝ դիմել է փախուստի` պատճառելով գույքային վնաս:
Դեպքի վայրի զննությամբ ավտոմեքենայի սրահում հայտնաբերվել են անիվ, պոլիէթիլենային տարաներ, անհայտ ծագման նյութ, որոնց  նկատմամբ նշանակվել  են փորձաքննություններ։
Դեպքի առթիվ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում  09.06.2015թ.հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով:
Կատարվում է նախաքննություն՝ պարզելու դեպքի բոլոր հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը։

СК Армении расследует инцидент с поджогом автомобиля в гараже ереванской гостиницы 06/10/2015   13:00  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено по факту поджога автомобиля в одном из гаражей ереванского гостиничного комплекса “Эс-Ви”, расположенного по адресу Егвардское шоссе 126. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По данным следствия, 9 июня 2015 года, около 03:55 предполагаемый преступник проник на “ВАЗ-21015” в гараж гостиничного комплекса, поджёг автомобиль и скрылся с места инцидента.
При осмотре места происшествия в салоне автомашины обнаружено колесо, полиэтиленовые тары, вещество неизвестного происхождения, которые переданы на экспертизу.
‘По данному факту следственным отделом административных районов Ачапняк и Давташен 09.06.2015г. возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 185 (Умышленные уничтожение или повреждение имущества, совершенные путем поджога, взрыва или иным общеопасным способом) Уголовного кодекса РА. Проводится расследование для установления всех обстоятельств инцидента и личности предполагаемого преступника”, - говорится в сообщении ведомства.