Տարեց կնոջ դիակի վրա հայտնաբերվել են բռնության բազմաթիվ հետքեր 06/09/2015   20:24  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ տարեց կնոջ սպանության դեպքի առթիվ։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2015թ-ի հունիսի 7-ին՝ ժամը 16:10-ի սահմաններում, ահազանգ էր ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հյուսիսային պողոտայի 11 շենքի թիվ 9 բնակարանում հանկարծամահ է եղել 1922 թ. ծնված Սաբհա Սամենի Մանսուրը:
Վերջինիս մահվան պատճառները պարզելու նպատակով նույն օրը նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն, որի կատարման ընթացքում դիակի վրա հայտնաբերվել են քերծվածքներ, արյունազեղումներ` դեմքի, պարանոցի շրջաններում, կոկորդի փափուկ հյուսվածքներում, ենթալեզվային ոսկրի կոտրվածք, ինչպես նաև՝ կրծոսկրի մարմնի, աջից և ձախից` կողերի կոտրվածքներ, բժշկական միջամտությունների հետքեր:
Նախնական ախտորոշման համաձայն՝ Ս.Ս.Մանսուրի մահվան պատճառ է դարձել մեխանիկական շնչահեղձությունը՝ պարանոցի օրգանների սեղմման հետևանքով:
Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՝ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (սպանություն)։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ տարեց կնոջ սպանության հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

По факту смерти пожилой женщины на Северном проспекте в Ереване возбуждено уголовное дело по статье “убийство” 06/10/2015   10:49  |  Актуальная тема
Следственным отделом административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван возбуждено уголовное дело по факту убийства пожилой женщины.
Дело заведено по части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 7 июня 2015 года, около 16:10 поступил сигнал о том, что в квартире №9, расположенной в доме №11 на Северном проспекте в Ереване, скончалась Сабха Самени Мансур, 1922 года рождения.
Для установления причин ее гибели в тот же день была назначена судебно-медицинская экспертиза тела, в ходе проведения которой были обнаружены царапины, кровоподтеки в области лица, шеи, мягких тканей горла, переломы подъязычной кости, грудины и ребер с правой и левой сторон, следы медицинского вмешательства.
Согласно предварительному диагнозу, причиной смерти С.С. Мансур стала механическая асфиксия, возникшая при сдавливании органов шеи.
“Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств убийства пожилой женщины и личности предполагаемого преступника”, - говорится в сообщении.