ՀՀԿ-ականները դեռ չեն կարողանում զսպել ՀԷՑ-ի տնօրենի հանդեպ իրենց տածած զայրույթը՝ նրա պահվածքի պատճառով. «Ժողովուրդ» 06/09/2015 09:29 | Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության գլխավոր տնօրեն Եվգենի Բիբինի՝Աժ այցելությունից և ՀՀԿ խմբակցության անդամների հետ հանդիպումից մոտ մեկ շաբաթ է անցել, բայց իշխող կուսակցության ներկայացուցիչները դեռ չեն կարողանում զսպել նրա հանդեպ իրենց տածած զայրույթը:
Աժ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Մանվել Բադեյանը «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում ասել է. «Ինձ թվում է, որ Բիբինը անպայման պետք է պատժվի՝ հենց չհիմնավորված, ակնհայտորեն չհիմնավորված ծախսեր ներկայացնելու փաստի համար միայն: «Որպես պերսոնա պետք է պատժվի»:
«Այն, որ ՀՀԿ-ականներին զայրացրել է ՀԷՑ-ի՝ էլէներգիան թանկացնելու վերաբերյալ հայտը, այդքան էլ արժանահավատ չէ ու չէ հենց այն պատճառով որ ՀԷՑ-ի կողմից նախորդ տարիներին ներկայացրած հայտերն էլ հիմնավորված չեն եղել: ՀՀԿ-ականների այս զայրույթի իրական պատճառը, թերևս, այն է, որ իրենց հետ հանդիպման ժամանակ Բիբինն իրեն պահել է տանտիրոջ, կամ, ավելի ճիշտ, գաղութատիրոջ պես, ինչը խոցել է իշխանական պատգամավորների արժանապատվությունը»,- գրում է թերթը։

“Жоговурд”: Республиканцы уязвлены поведением гендиректора ЗАО “Электросети Армении” 06/09/2015   09:56  |  Пресса
Прошла неделя с тех пор, как гендиректор ЗАО “Электрические сети Армении” Евгений Бибин посетил Национальное Собрание Армении и встретился там с представителями РПА, но члены правящей партии все еще не могут сдержать свой гнев по отношению к нему, пишет газета “Жоховурд”(“Народ”). В частности, представитель парламентской фракции РПА Манвел Бадеян в беседе с изданием заявил: “Мне представляется, что Бибин обязательно должен понести наказание, именно за предъявление заведомо необоснованных расходов.
Тот факт, что республиканцев возмутила заявка ЗАО “Электрические сети Армении” относительно повышения тарифов на электроэнергию, выглядит неправдоподобным по той простой причине, что поданные ЭСА и в предыдущие годы заявки также не имели под собой основания. Истинная причина гнева представителей РПА кроется в том, что во время встречи с ними, поведение Бибина, позиционировавшегося себя хозяином дома, точнее, хозяином колонии, уязвило достоинство депутатов от правящей партии”, - пишет газета.