Առեղծվածային մահ՝ Հյուսիսային պողոտայում. 93-ամյա տատիկը մահացել է պարանոցի օրգանների սեղմման հետևանքով. Shamshyan 06/09/2015 11:31 | Քրեական խրոնիկոն
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ երեկ՝ հունիսի 8-ին, առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Կեսօրին 1-03 շտապ օգնության Կենտրոնի ենթակայանից ոստիկանության Կենտրոնական բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Հյուսիսային պողոտայի թիվ 11 շենքի 9-րդ բնակարանում կնոջ դի կա:
Ինչպես հայտնում է լրատվամիջոցը, տեղում դատաբժիշկը, զննելով, նախնական եզրակացություն է հայտնել, որ դիակի վրա բռնության հետքեր չկան:
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ արդեն ժամեր անց դատաբժշկական կենտրոնից ոստիկանություն տեղեկություն է փոխանցվել, որ 93-ամյա կնոջ մահվան պատճառը եղել է մեխանիկական շնչահեղձությունը՝ պարանոցի օրգանների սեղմման հետևանքով:
Փաստի առթիվ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Կենտրոն Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր.օր-ի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

СК Армении расследует обстоятельства загадочной гибели 93-летней пенсионерки на Северном проспекте в Ереване - Shamshyan 06/09/2015   12:12  |  Криминальная хроника
Труп женщины обнаружен 8 июня в одной из квартир на Северном проспекте в Ереване, сообщает Shamshyan.com.
СМИ со ссылкой на предварительное заключение судмедэксперта сообщает, что при осмотре тела следов насилия не нем обнаружено.
Центр судмедэкспертизы спустя пару часов передал полиции информацию, согласно которой причиной смерти 93-летней женщины стала механическая асфиксия, возникшая при сдавливании органов шеи.
По данному факту следственным отделом Следственного комитета Армении по ереванским районам Кентрон и Норк-Мараш возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(убийство) УК РА.