Վարչապետն ընդունել է «Նաիրիտ» գործարանի մի խումբ աշխատակիցների 06/09/2015   17:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Երևանի «Նաիրիտ» գործարանի մի խումբ աշխատակիցների և ևս մեկ անգամ լսել նրանց խնդիրները: Քննարկվել են գործարանի աշխատակիցների աշխատավարձի վճարմանը և «Նաիրիտ»-ի հետագա գործարկմանը վերաբերող հարցեր: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը տեղեկացրել է, որ ՀՀ նախագահի մոտ կայացած խորհրդակցության արդյունքում որոշում է կայացվել՝ մինչև 2015 թ. հուլիսի 15-ը ֆինանսական միջոցներ հայթայթել «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցների՝ տարիների ընթացքում կուտակված աշխատավարձի ողջ պարտքը վճարելու համար:
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանին հանձնարարել է ձևավորել հանձնաժողով, որը կզբաղվի աշխատավարձերի հաշվարկման ու ճշգրտման հարցերով, և մինչև ս.թ. հուլիսի 15-ը աշխատավարձի ողջ պարտքը կվճարվի:
Հանդիպմանն արծարծվել են նաև «Նաիրիտ»-ի վերագործարկման հնարավորություններին առնչվող հարցեր:
Ի պատասխան այս հարցի կապակցությամբ նաիրիտցիների ներկայացրած առաջարկությունների՝ վարչապետը նշել է. «Կառավարությունը շահագրգռված է, որ «Նաիրիտ» գործարանն աշխատի: Մենք պատրաստ ենք քննարկել «Նաիրիտ»-ի վերագործարկման յուրաքանչյուր ողջամիտ, հիմնավոր ու իրատեսական առաջարկ և հնարավորության դեպքում աջակցել դրա կյանքի կոչմանը»:
09:10 30/05/2015  |  Մամուլ«Նաիրիտի» ղեկավարությունը «ձեռքերը լվանում է». «168 ժամ»
09:16 21/05/2015  |  Մամուլ«Նաիրիտի» «հականաիրիտյան» քաղաքականությունը. «168 ժամ»
08:50 15/05/2015  |  ՄամուլԻնչպե՞ս են պատրաստվում մարել նաիրիտցիների աշխատավարձերի պարտքերը. «Ժողովուրդ»

Премьер Армении поручил главе Минэнерго предпринять меры по выплате сотрудникам завода “Наирит” задолженности по зарплате 06/09/2015   17:49  |  Лента новостей
Премьер Армении поручил главе Минэнерго предпринять меры по выплате сотрудникам завода “Наирит” задолженности по зарплате. Об этом Овик Абраамян заявил на состоявшейся  во вторник встрече с сотрудниками предприятия, сообщает пресс-служба армянского правительства.
Премьер сообщил, что по итогам проведенного у президента Армении совещания было принято решение до 15 июля с.г. найти средства для погашения задолженности.
Овик Абраамян также проинформировал, что поручил министру энергетики и природных ресурсов Ерванду Захаряну сформировать комиссию, которая займется подсчетом заработной платы и до 15 июля с.г. погасит долги по зарплате.
На встрече речь также зашла о возможностях перезапуска предприятия.
“Правительство заинтересовано в эксплуатации завода. Мы готовы обсудить любое здравое и реальное предложение и по возможности содействовать его реализации”, - отметил Овик Абраамян.