Ամոթ չեն զգում, որ չորս անգամ դատապարտված Սուրիկ Խաչատրյանը մարզպետ է նշանակվում. Զարուհի Փոստանջյանը` հանրապետականներին 06/08/2015   14:51  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի վարքագծի վերաբերյալ Ազգային ժողովի հայտարարության նախագիծն ինչո՞ւ չի դրվում շրջանառության մեջ: Այսօր` ԱԺ քառօրյայի մեկնարկին, նման հարց ուղղեց «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Զարուհի Փոստանջյանը` դիմելով Գալուստ Սահակյանին:
Ընդդիմադիր պատգամավորը հայտարարեց, թե անպատժելիության մթնոլորտ է տիրում Հայաստանում` հավելելով, որ Սուրեն Խաչատրյանն իր ընտանիքով հաճախ վտանգավոր վարքագիծ է դրսևորում հանրության նկատմամբ:
Նա նաև հարց ուղղեց հանրապետականներին, թե արդյոք նրանք  ամոթ չեն զգում, որ չորս անգամ դատապարտված Սուրիկ Խաչատրյանը մարզպետ է նշանակվում:
Զ.Փոստանջյանը հայտարարեց նաև, թե փորձել է դատարանում վիճարկել ԱԺ նախագահի կողմից իր հեղինակած նախագիծը շրջանառության մեջ չդնելու որոշումը, սակայն դատարանն իր հայցը վարույթ չի ընդունել:
Ավելի ուշ, ելույթ ունենալով ՀՀ դատախազության նախորդ տարվա գործունեության մասին հաղորդման քննարկման ժամանակ, ընդդիմադիր պատգամավորը հայտարարեց, թե Սուրիկ Խաչատրյանի նկատմամբ կանխակալ դիրքորոշում է ցուցաբերվել:

Заруи Постанджян пристыдила республиканцев за назначение “четырежды судимого Сурена Хачатряна губернатором” 06/08/2015   15:12  |  Актуальная тема
Депутат от оппозиционной парламентской фракции “Наследие” Заруи Постанджян на заседании НС Армении в понедельник поинтересовалась у спикера Галуста Саакяна о причинах, по которым проект заявления о поведении губернатора Сюникской области не вводится в обращение.
Оппозиционный депутат заявила, что в Армении царит атмосфера безнаказанности, указав на опасное поведение Сурена Хачатряна и его семьи в отношении общества.
Она также спросила у республиканцев, не испытывают ли они чувства стыда за назначение четырежды судимого Сурика Хачатряна губернатором.
З. Постанджян также проинформировала о своей попытке оспорить решение спикера НС не вводить инициированный ею законопроект в обращение, но суд не принял ее иск к производству.