Աբովյանի քաղաքապետի ընտրություններում ձայների մեծ առավելությամբ հաղթել է Վահագն Գևորգյանը 06/08/2015   08:48  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Աբովյանի քաղաքապետի նախօրեին կայացած արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներով՝ ձայների մեծ առավելությամբ հաղթել է Ազգային ժողովի Տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ, անկուսակցական Վահագն Գևորգյանը, ում թեկնածությունը պաշտպանում են ՀՀԿ-ն ու «Բարգավաճ Հայաստան»-ը: Նրա օգտին քվեարկել  է 11 227 ընտրող:
«Չարենցավանի բեռնաուղևորատար ավտոտրանսպորտ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Արթուր Հարությունյանը, ով  առավել հայտնի է «Պալաչ» մականունով, ստացել է 5 459 քվե, ոչ տեղ մի չաշխատող՝ Աբովյանի նախկին քաղաքապետ Կարապետ Իսրայելյանը՝ 526, Էդվին Թադևոսյանը՝ 520, երկրորդ Արթուր Հարությունյանը՝ 159 քվե:
Ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքէջում հրապարակված նախնական արդյունքների՝ Աբովյանի 43 810 ընտրողների ընդհանուր թվից քվեարկությանը մասնակցել են 18 535-ը: 642 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել: Անճշտությունների գումարային չափը 2 է:
12:57 07/06/2015  |  Ընտրական իրավունքԱբովյանի քաղաքապետի թեկնածուն խախտումներ է արձանագրել՝ մահացածները վերակենդանացել և մասնակցել են ընտրություններին. Armlur.am
09:01 07/06/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱյսօր Հայաստանի 32 համայնքներում ՏԻՄ ընտրություններ են
09:33 05/06/2015  |  ՄամուլՀՀԿ-ն որոշել է նոր մոտեցում հանդես բերել ՏԻՄ ընտրություններում. «Հրապարակ»

Ваагн Геворкян с большим отрывом от соперников побеждает на выборах мэра армянского Абовяна 06/08/2015 09:51 | Актуальная тема
Эксперт постоянной комиссии НС РА по вопросам территориального управления и местного самоуправления, беспартийный Ваагн Геворкян, кандидатуру которого поддерживали правящая Республиканская партия и “Процветающая Армения”, с большим отрывом от соперников одержал победу по итогам состоявшихся в воскресенье внеочередных выборов мэра города Абовян.
Генеральный директор ОАО “Грузопассажирский автотранспорт Чаренцавана” Артур Арутюнян, более известный как “Палач”, набрал 5 459 голосов, бывший градоначальник Абовяна Карапет Исраелян - 526, Эдвин Тадевосян - 520, еще один кандидат Артур Арутюнян заручился поддержкой 159 избирателей.
По предварительным данным, опубликованным на сайте Центральной избирательной комиссии,участие в выборах приняли 18 535 избирателей из 43 810, включенных в списки на участках.642 бюллетеня были признаны недействительными.