«Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիրի» առքուվաճառքի փոփոխված և լրամշակված պայմանագիրն ստորագրվեց 06/08/2015   12:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ներկայությամբ կառավարությունում այսօր ստորագրվել է «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գույքի առքուվաճառքի փոփոխված և լրամշակված պայմանագիր` Հայաստանի Հանրապետության, «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր», «Քոնթուր գլոբալ հիդրոկասկադ», «Քոնթուր գլոբալ տերրա հոլդինգս» և «Սի-Ջի սոլյուշնս գլոբալ հոլդինգ քամփնի» ընկերությունների միջև: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Փաստաթուղթն ստորագրել են ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը, «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գլխավոր տնօրեն Սասուն Խաչատրյանը, «Քոնթուր գլոբալ հիդրոկասկադ» և «Քոնթուր գլոբալ տերրա հոլդինգս» ընկերությունների լիազորված անձ/ներկայացուցիչ, ինչպես նաև «Սի-Ջի սոլյուշնս գլոբալ հոլդինգ քամփնի» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջոզեֆ Բրանդտը:
Մինչ ստորագրման արարողությունը վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է «Սի-Ջի սոլյուշնս գլոբալ հոլդինգ քամփնի» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջոզեֆ Բրանդտին: Կառավարության ղեկավարը ողջունել է «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գույքի առքուվաճառքի պայմանագրի ստորագրումը` որպես երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ կարևոր քայլ: Երկու երկրների տնտեսական կապերի ընդլայնման համատեքստում վարչապետը կարևորել է նաև մայիսին Վաշինգտոնում «Առևտրի և ներդրումների մասին շրջանակային համաձայնագրի» ստորագրումը, որը բարենպաստ պայմաններ է ստեղծում ներդրումների ներգրավման, ապրանքաշրջանառության և առևտրի խրախուսման համար:
Ջոզեֆ Բրանդտն աննախադեպ է համարել «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գույքի առքուվաճառքի պայմանագրի ստորագրումը և ընդգծել, որ իրենք շահագրգռված են մեծածավալ ներդրումներ կատարել` Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիրի արդիականացման և լիարժեք գործարկման համար:
Կողմերը փոխադարձ շնորհակալություն են հայտնել արդյունավետ աշխատանքի համար և երկուստեք վերահաստատել կառուցողական ու թափանցիկ գործընկերությունը շարունակելու պատրաստակամությունը:

В Ереване подписан доработанный договор купли-продажи компании “Воротанский каскад ГЭС” 06/08/2015 14:02 | Актуальная тема
Измененный и доработанный договор купли-продажи имущества компании “Воротанский каскад ГЭС” подписан в понедельник в присутствии премьер-министра Армении Овика Абраамяна в правительстве Армении.
Соглашение заключено между Республикой Армения, компанией “Воротанский каскад ГЭС”, Contour Global Hydro Cascade, Contour Global Terra Holdings и CG Solutions Global Holding Company.
Подписи под документом поставили министр энергетики и природных ресурсов Армении Ерванд Захарян, генеральный директор компании “Воротанский каскад ГЭС” Сасун Хачатрян, уполномоченный представитель компаний Contour Global Hydro Cascade и Contour Global Terra Holdings, а также генеральный исполнительный директор компании CG Solutions Global Holding Company Джозеф Брандт.
Перед подписанием договора Овик Абраамян принял Джозефа Брандта. Глава армянского правительства приветствовал подписание договора купли-продажи имущества Воротанского каскада ГЭС в качестве важного шага для укрепления двусторонних экономических отношений. Премьер Армении придал важность подписанному в мае рамочному соглашению о торговле и инвестициях, которое создает благоприятные условия для привлечения инвестиций, поощрения торговли.
Джозеф Брандт назвал беспрецедентным подписание договора купли/продажи имущества Воротанского каскада ГЭС и подчеркнул, что они заинтересованы в реализации широкомасштабных инвестиций для модернизации и полноценного запуска каскада.
Стороны выразили взаимную благодарность за эффективную работу и подтвердили готовность к продолжению конструктивного и прозрачного партнерства.