Քննիչների նկատմամբ բռնություն՝ Լոռվա մարզում. հարուցվել է քրեական գործ 06/05/2015 20:59 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ քննիչների նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ։
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ՝ 2015թ. հունիսի 3-ին՝ ժամը 23։45-ի սահմաններում, աշխատանքից տուն վերադառնալու ճանապարհին, Լոռու մարզային վարչության երկու քննիչ Ստեփանավանի Բաղրամյան և Մեղապարտ փողոցների խաչմերուկում նկատել են վիճաբանող և միմյանց քաշքշող մոտ 20-30 անձանց:
Մոտենալով և ներկայանալով որպես ՀՀ քննչական կոմիտեի քննիչներ՝ պահանջել են դադարեցնել վիճաբանությունը, սակայն վիճաբանության մասնակիցներից մի քանիսը հարձակվել են քննիչների վրա, ձեռքերով ու ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ հասցրել՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ։
Դեպքի առթիվ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հանձնարարությամբ՝ քրեական գործով նախաքննությունը շարունակվում է հատկապես կարևոր գործերով քննության գլխավոր վարչության վարույթում։
Ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է քննիչների նկատմամբ բռնություն գործադրած անձանց ինքնությունը, մեկ անձ ձերբակալվել է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ մյուսներին հայտնաբերելու ուղղությամբ։

Уголовное дело возбуждено по факту инцидента с избиением следователей в Лорийской области Армении 06/06/2015   07:44  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту инцидента с избиением следователей в Лорийской области. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением СК Армении по Лорийской области по признакам части 1 статьи 316(Применение насилия против представителя власти) УК РА.
Инцидент произошел 3 июня 2015 год, около 23։45. Двое следователей следственного управления по Лорийской области на обратном пути с работы домой заметили на пересечении улиц Баграмяна и Мегапарта в Степанаване толпу из 20-30 человек, которые о чем-то спорили и толкали друг друга.
Подойдя к ним и представившись следователями СК РА, они потребовали прекратить потасовку, однако некоторые из ее участников набросились на следователей и стали бить их руками и ногами, причинив им телесные повреждения.
“Председатель Следственного комитета Армении поручил дальнейшее производство по уголовному делу Главному управлению по расследованию особо важных дел СК РА. В результате предпринятых следственных действий были установлены личности лиц, применивших насилия в отношении следователей. Один человек задержан, принимаются меры по розыску остальных участников инцидента”, - говорится в сообщении.