Հյուսիսային և արևելյան շրջաններում երեկոյան ժամերին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ 06/05/2015   14:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օդերևութաբանների կանխատեսումների համաձյան՝ հունիսի 6-10-ին հյուսիսային և արևելյան շրջաններում երեկոյան ժամերին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վրկ. արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 6-7-ին էապես չի փոխվի, 8-ի ցերեկը արևելյան շրջաններում կնվազի 3-4 աստիճանով, 10-ին նույնքան կբարձրանա:
Երևանում հունիսի 6-10-ին` երեկոյան ժամերին, սպասվում է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ:

Кратковременные дожди с грозами ожидаются по вечерам в северных и восточных регионах Армении 06/05/2015 14:42 | Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются в вечерние часы 6-10 июня в северных и восточных регионах Армении. Местами возможен град и усиление порывов ветра до 20-25м/сек. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
Температура воздуха 6-7 июня не претерпит существенных изменений, а к 8-му июня в восточных районах понизится на 3-4 градуса с последующим потеплением на столько же.