Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի արտգործնախարարների հանդիպումը 06/04/2015 11:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 4-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Արցախի Հանրապետության արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանին: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում արտգործնախարարները քննարկեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ ընթացող զարգացումները։
Զրուցակիցները անդրադարձան ԵՄ և Արևելյան գործընկերության երկրների Ռիգայի գագաթաժողովի հռչակագրում ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ ընդգրկված ձևակերպումներին։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Կարեն Միրզոյանը մտքեր փոխանակեցին ԵԱՀԿ գործող նախագահի տարածաշրջան կատարած այցելության, Հայաստանի և Արցախի ղեկավարության հետ ունեցած հանդիպումների շուրջ։
Հայաստանի և Արցախի արտգործնախարարները քննարկեցին երկու արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:

Главы МИД Армении и НКР обсудили последние события вокруг карабахского урегулирования 06/04/2015   12:06  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в четверг встретился с главой МИД Нагорно-Карабахской Республики Кареном Мирзояном. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
В ходе встречи Эдвард Налбандян и Карен Мирзоян обсудили последние события вокруг переговорного процесса по мирному урегулированию карабахского конфликта.
Собеседники коснулись формулировок относительно урегулирования карабахского конфликта, включенных в итоговую декларацию рижского саммита “Восточного партнерства’.
Эдвард Налбандян и Карен Мирзоян обменялись мнениями относительно регионального визита Действующего председателя ОБСЕ, его встреч с руководством Армении и Арцаха.
Главы МИД Армении и НКР обсудили также вопросы сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами Армении и НКР.