Տեղի է ունեցել Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստը 06/04/2015   16:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի (ՀԵՀ) հոգաբարձուների խորհրդի նիստը:
Օրակարգի առաջին հարցով քննարկվել և հաստատվել է ՀԵՀ 2014 թ. տարեկան հաշվետվությունը:
Նշվել է, որ հաշվետու տարում իրականացվել է 400-ից ավելի ծրագիր հետևյալ ուղղություններով` կրթություն և գիտություն, առողջ ապրելակերպ, սոցիալ-տնտեսական և զբաղվածության խնդիրներ, հոգևոր, հայրենասիրական և մշակութային դաստիարակություն, միջազգային համագործակցություն, ինչպես նաև տարբեր մարզային ծրագրեր: Ի գիտություն է ընդունվել ՀԵՀ 2014 թ. ֆինանսական հաշվետվությունների վերաբերյալ աուդիտորական կազմակերպության եզրակացությունը:
Նիստում քննարկվել և հաստատվել են հիմնադրամի 2015 թ. բյուջեն և «ՀՀ նախագահի հովանու ներքո իրականացվող երիտասարդ գիտնականների աջակցության ծրագրի շրջանակում Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի կողմից իրականացվող ֆինանսական միջոցների տրամադրման» կարգը:

Состоялось заседание Совета попечителей Молодежного фонда Армении 06/04/2015 16:51 | Лента новостей
Заседание Совета попечителей Молодежного фонда Армении состоялось в четверг под председательством премьер-министра Армении Овика Абраамяна.
По итогам обсуждения был утвержден годовой отчет МФА за 2014 год.
Было отмечено, что за отчетный период удалось реализовать более 400 проектов по следующим направлениям: образование, наука, здоровый образ жизни, социально-экономические проблемы, вопросы занятости, духовное, культурное и патриотическое воспитание, международное сотрудничество, а также ряд областных программ.
Принято к сведению заключение аудиторской организации по финансовой отчетности фонда. На заседании был обсужден и утвержден бюджет МФА на 2015 год.