Գևորգ Մհերյանի սպանության գործի բացահայտման իմիտացիա են արել 06/04/2015 17:10 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի փոխոստիկանապետ Գևորգ Մհերյանի սպանության գործով նախաքննությունը ՀՀ Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում շարունակվում է:
Հենց այս գործի նախաքննության ընթացքում էլ պարզվել է, որ հանցագործության բացահայտման համար պատասխանատու որոշ պաշտոնյաներ, նախկինում ձգտելով բացահայտման իմիտացիա ստեղծել, ցույց տալու համար, թե որքան լավ են իրենք աշխատում, ուղղորդել են քննության ընթացքը, վկաներին դրդել կեղծ ցուցմունքներ տալ ստացել:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` քննությամբ ձեռք բերված տվյալների հիման վրա՝ քննչական կոմիտեն հարուցել է քրեական գործ՝ առանձին պաշտոնատար անձանց կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու դեպքի առթիվ և քրեական գործն ուղարկել ԱԱԾ:
Հիշեցնենք՝ news.am կայքն այսօր հայտնել էր, որ Ազգային անվտանգության ծառայությունում քննվում է ոստիկանապետի տեղակալ Գևորգ Մհերյանի սպանության գործով առանձին պաշտոնատար անձանց կողմից իրենց լիազորությունները չարաշահելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը:

Ряд правоохранителей заподозрили в имитации раскрытия убийства замглавы полиции Армении Геворка Мгеряна 06/04/2015 17:40 | Актуальная тема
По сведениям “ФактИнфо”, в Главном управлении по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении продолжается расследование уголовного дела по факту убийства заместителя начальника полиции Армении Геворка Мгеряна.
Следствием было установлено, что ряд ответственных за раскрытие преступления чиновников ранее в стремлении имитировать раскрытие преступления и показать, как хорошо они работают, направляли следствие, подталкивали свидетелей к даче ложных показаний.
По информации “ФактИнфо”, на основе добытых следствием данных, Следственный комитет возбудил уголовное дело по факту злоупотребления некоторыми чиновниками своими должностными полномочиями и направил дело в Службу национальной безопасности.
Ранее портал news.am сообщил, что СНБ расследует уголовное дело по факту злоупотребления некоторыми чиновниками своими полномочиями в рамках дела об убийстве Геворка Мгеряна.