«Ֆորդ տրանզիտ»-ը և տաքսին բախվել են. ուղևորներից մեկը մահացել է, մյուսի վիճակը ծայրահեղ ծանր է 06/02/2015   11:09  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունիսի 2-ին՝ ժամը 05:11-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Աթոյան և Ռոստովյան փողոցների խաչմերուկում տեղի է ունեցել ավտովթար (բախում` հրդեհի բռնկումով), կա արգելափակված տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ և ՀՆՓԱԻԿ փրկարար ջոկատը:
Ըստ Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջի՝ դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում բախվել են «Ֆորդ տրանզիտ» մակնիշի 23US344 պետհամարանիշի (վարորդ՝ Հ. Ս.) և «Հույսի քարավան» տաքսի ծառայության պատկանող «Ռենո» մակնիշի L3121 պետհամարանիշի ավտոմեքենաները, ապա վերջինս բախվել է սյանը:
Մինչ հրշեջ-փրկարարների դեպքի վայր հասնելը «Ռենո» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորը ( Ս. մոտ 32 տ.) տեղափոխվել է «Էրեբունի» ԲԿ:
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել «Հույսի քարավան» տաքսի ծառայության պատկանող «Ռենո» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդին և մյուս ուղևորին (Ա. մոտ 33 տ.), որոնք տեղափոխվել են «Էրեբունի» ԲԿ:
«Էրեբունի» ԲԿ-ի աշխատակիցներից ճշտվել է, որ ուղևորներից Ս.-ն մահացել է, իսկ վարորդի և մյուս ուղևորի` Ա.-ի, առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են ծայրահեղ ծանր:

Один человек погиб и двое тяжело пострадали в результате ДТП с участием такси и “Форд Транзита” в Ереване 06/02/2015 11:42 | Чрезвычайное просшествие
ДТП последующим возгоранием произошло на пересечении улиц Атояна и Ростовяна в Ереване. Сигнал об аварии поступил 2 мая, в 05:11 по местному времени.
На место происшествия выехал один боевой расчет и спасательный отряд, сообщается на сайте министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям
При пока не выясненных обстоятельствах, автомобиль марки “Рено”, принадлежащий такси-сервису “Уйси караван”(г/н L3121), врезался в столб после столкновения с “Форд Транзитом”(г/н 23 US 344, водитель Х. С.).
До прибытия спасателей на место происшествия спасателей, пассажир “Рено” (С., примерно 32 лет) был госпитализирован в медцентр “Эребуни”.
Спасатели вытащили из машины водителя такси и другого пассажира (А., примерно 33 лет), которые были доставлены в медицинский центр “Эребуни”
Сообщается, что пассажир С. скончался, а состояние здоровья водителя и второго пассажира оценивается как критическое.