Չարենցավանի գազալցակայանում պայթյունի դեպքով հարուցվել է քրեական գործ 06/01/2015 12:33 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Չարենցավանի գազալցակայանում ավտոմեքենան լիցքավորելիս տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով 55-ամյա քաղաքացու մահվան դեպքի առթիվ:
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2015 թվականի մայիսի 30-ին` ժամը 23.45-ի սահմաններում, Չարենցավան քաղաքի Եսայան փողոցի 8/10 հասցեում գործող և «Դրայվ -2014» ՍՊԸ-ին պատկանող գազալցակայանում «ՎԱԶ 21011» մակնիշի ավտոմեքենան լիցքավորելու ժամանակ պայթել է գազաբալոնը, որի հետևանքով նույն ընկերության պահակ, 55-ամյա Գ. Սիմոնյանը ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 157-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (տեխնիկայի անվտանգության եւ աշխատանքի պաշտպանության կանոնները խախտելը, ինչն առաջացրել է մարդու մահ)։
Կատարվում է նախաքննություն, նշանակվել են փորձաքննություններ, միջոցներ են ձեռնարկվում պայթյունի պատճառները պարզելու ուղղությամբ:

СК Армении завел уголовное дело по факту взрыва на АГЗС в Чаренцаване, в результате которого погиб 55-летний мужчина 06/01/2015   13:37  |  Актуальная тема
В следственном управлении Следственного комитета Армении по Котайкской области возбуждено уголовное дело по факту смерти 55-летнего мужчины, погибшего в результате взрыва при заправке автомобиля на АГЗС в городе Чаренцаван.
Как сообщает пресс-служба СК РА, 30 мая 2015 года, около 23:45 по местному времени, на принадлежащей ООО “Драйв-2014”автомобильной газозаправочной станции, действующей на улице Есаяна 8/10 в городе Чаренцаван, во время заправки автомобиля марки “ВАЗ 21011 ” произошел взрыв газового баллона, вследствие которого сторож той же компании 55-летний Г. Симонян скончался от полученных телесных повреждений.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 157(Нарушение правил техники безопасности или охраны труда, повлекшее по неосторожности смерть человека).