Նոր մանրամասներ՝ Գյումրիում 28-ամյա տղամարդու ինքնասպանության մասին 06/01/2015   13:56  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Գյումրիի 28-ամյա բնակիչ Վլ.Ավետիսյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2015 թվականի մայիսի 31-ին՝ ժամը 13.30-ին,  ահազանգ է ստացվել, որ  Գյումրի քաղաքի Մուշ 2 թաղամասի 2/1 շենքի դիմաց կանգնած ա/մ-ի սրահում անշարժ մարդ կա:
Դեպքի վայրի զննությամբ Գյումրի քաղաքի Մուշ 2 թաղամասի 2/1 շենքի դիմաց կայանված «Ֆոլկսվագեն վենտո» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահում հայտնաբերվել է Գյումրի քաղաքի Մուշ 2 թաղամասի  բնակիչ,  1987թ. ծնված Վլ.Ավետիսյանի դին՝ կրծքավանդակի ձախ կեսում հրազենային վնասվածքով։ Ավտոմեքենայի հետևի նստատեղի դիմացի հատվածում հայտնաբերվել է «Մակարով» տեսակի ատրճանակ լիցքավորված վիճակում, որի փամփշտակալում առկա է եղել 5 փամփուշտ, ատրճանակի կողքին՝ մեկ հատ պարկուճ:
Քննության նախնական տվյալներով՝ տղամարդը 2015 թվականի մայիսի 30-ին՝ ժամը 22:30-ից մինչև մայիսի 31-ը՝ ժամը 13:30-ն ընկած ժամանակահատվածում, Մուշ 2 թաղամասի 2/1դ շենքի դիմաց կայանված իր «Ֆոլկսվագեն վենտո» մակնիշի  ավտոմեքենայի սրահում ինքնասպան է եղել՝ «Մակարով» տեսակի ատրճանակից՝ իր կրծքավանդակի ձախ կեսին կրակելու միջոցով:
Դեպքի առթիվ 2015 թվականի մայիսի 31-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ինքնասպանության հասցնել) և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի զենք և ռազմամթերք ձեռք բերել ու պահել)։
Դեպքի վայրի զննության ժամանակ վերցվել են նմուշներ, նշանակվել են դատաբժշկական, դատաձգաբանական և մատնադրոշմային փորձաքննություններ:
Կատարվում է քննություն՝ պարզելու տղամարդու մահվան հանգամանքները։
01:34 09/02/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիում մայրն աղջկան գտել է զգեստապահարանից կախված
12:11 05/02/2015  |  Արտակարգ պատահարներ49-ամյա տղամարդն ինքնասպանություն է գործել՝ կախվելով գերեզմանատան երկաթյա ճաղավանդակից
16:31 19/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍ12-րդ դասարանցին փորձել է ինքնասպանություն գործել՝ ասելով, թե հոգնել է կյանքից
17:41 13/09/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՍեփական երեխաների նկատմամբ սեռական ոտնձգություն կատարած փեսայի մասին ոստիկանություն հաղորդում է ներկայացրել աները
16:27 11/09/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԻնքնասպան է եղել սեփական երեխաների նկատմամբ սեռական գործողություններ կատարելու համա՞ր
10:00 22/04/2014  |  Մամուլ5-րդ հարկից իրեն ցած է նետել
10:19 26/03/2014  |  Մամուլ«Ինչու՞ ինձ չթողեցիք մեռնեմ»
10:35 25/03/2014  |  ՄամուլԳյումրեցի տղայի ինքնասպանության փորձը կապ ունի՞ Կարեն Եսայանի սպանության հետ

Следствие выясняет обстоятельства смерти молодого мужчины, найденного с огнестрельным ранением в салоне “Фольксвагена” в Гюмри 06/01/2015 14:35 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено в следственном управлении Следственного комитета Армении по Ширакской области по факту гибели 28-летнего жителя Гюмри Вл. Аветисяна.
Сигнал об инциденте поступил 31 мая 2015 года, в 13:30 по местному времени.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, при осмотре места происшествия в салоне автомобиля “Фольксваген Венто”, припаркованного напротив здания 2/1 в квартале Муш 2 в городе Гюмри, был найден труп проживающего в том же квартале Вл. Аветисяна(1987 года рождения) с огнестрельным ранением в левой части грудной клетки. На заднем сидении автомобиля был обнаружен заряженный пистолет Макарова, в обойме которого было 5 патронов, а рядом с пистолетом – одна гильза.
По предварительным данным следствия, мужчина в промежутке времени с 22:30 30 мая до 13:30 31 мая с.г. покончил с собой, выстрелив в грудь из пистолета Макарова.
31 мая 2015 года по данному факту было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА.
При осмотре места происшествия были взяты образцы, назначены судебно-медицинская, судебно-баллистическая и дактилоскопическая экспертизы. Ведется следствие по выяснению обстоятельств смерти мужчины.