Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի շնորհավորական ուղերձը` Երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրվա առթիվ 06/01/2015 10:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրվա առթիվ: Ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Սիրելի երեխաներ,
Աշխարհի շատ երկրներում այսօր նշվում է Երեխաների պաշտպանության օրը, որը մեզանում վերածվել է բացառապես մանուկների տոնի: Ու ես, սիրելի մանուկներ, բոլորիդ շնորհավորում եմ հենց ձե՛ր լուսավոր ու պայծառ տոնի առթիվ:
Բոլոր մեծերի ցանկությունն է, որ երեխաներն ապահով մանկություն ունենան ու ապրեն անհոգ կյանքով և հասնեն իրենց երազանքին:
Երևանի քաղաքապետարանն էլ իր հերթին անում է հնարավորը, որ ձեր առօրյան լինի հետաքրքիր, ձեր բակն ու, ընդհանրապես, շրջապատող միջավայրը, մեր ամբողջ քաղաքը լինի հարմարավետ ու գեղեցիկ նաև ձե՛զ համար:
Ես համոզված եմ, որ դուք բոլորդ էլ շատ եք սիրում մեր քաղաքը, և ուզում եմ, որ նրան վերաբերվեք մեծի, տանտիրոջ նման, քանի որ այն իրականում հենց ձե՛րն է և դու՛ք եք նրա վաղվա իրական տերը:
Եղեք առողջ ու երջանիկ, նաև արդարացրեք ձեզ հետ կապված մեր բոլոր հույսերը: Իսկ մենք` մեծերս, կանենք ամեն ինչ, որպեսզի դուք բոլորդ լինեք լիարժեք պաշտպանված ու երջանիկ:

Мэр Еревана направил поздравительное послание по случаю Международного дня защиты прав детей 06/01/2015   10:40  |  Лента новостей
Мэр Еревана Тарон Маргарян направил поздравительное послание по случаю Международного дня защиты прав детей, сообщает пресс-служба столичной администрации. Впослание, в частности, говорится:
Дорогие дети,
Во многих странах мира сегодня отмечается день защиты прав детей, который стал исключительно детским праздником. И я, дорогие дети, всех вас поздравляю с вашим светлым и ярким праздником.
Все взрослые хотят, чтобы дети имели безоблачное детство, жили беззаботной жизнью и достигли своей мечты.
Мэрия Еревана в свою очередь делает все возможное, чтобы ваши будни были интересными, а  дворы, окружающая среда, и весь наш город были красивыми и уютными для вас.
Я уверен, что все вы очень любите наш город и хочу, чтобы вы по-хозяйски относились к Еревану, потому что Ереван именно ваш город, и вы его завтрашние хозяева.
Будьте здоровыми и счастливыми, оправдайте связанные с вами наши надежды. А мы, взрослые, сделаем все возможное, чтобы вы все были защищены и счастливы.