Դեսպան Մելքոնյանի հանդիպումը Եգիպտոսի մշակույթի նախարարի հետ 05/29/2015   12:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 28-ին Եգիպտոսում ՀՀ դեսպան Արմեն Մելքոնյանը հանդիպում է ունեցել Եգիպտոսի մշակույթի նախարար Աբդալվահիդ ան-Նաբավիի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Ընդգծելով, որ մշակութային համագործակցությունը եղել և շարունակում է մնալ հայ-եգիպտական բարեկամական հարաբերությունների կարևոր ուղղություններից մեկը, կողմերը պայմանավորվածություն ձեռք բերեցին` ակտիվացնելու ջանքերը միմյանց մշակութային ձեռնարկներին մասնակցություն ցուցաբերելու համար։
Զրուցակիցները քննարկեցին մշակութային համագործակցության ընդլայնման, փոխայցելությունների և մշակույթի տարբեր ոլորտներում փոխանակումների ակտիվացման հնարավորությունները։ Անդրադարձ կատարվեց նաև Եգիպտոսի հասարակական և մշակութային կյանքում հայ համայնքի ունեցած նշանակալից ներդրմանը։

Посол Армении провел встречу с министром культуры Египта 05/29/2015   13:10  |  Лента новостей
Посол Армении Армен Мелконян встретился с министром культуры Египта Абдалвахидом ал-Набави, сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства Армении.
В ходе встречи Мелконян подчеркнул, что сотрудничество в сфере культуры было и продолжает оставаться одним из важных направлений армяно-египетских дружественных отношений, стороны договорились активизировать усилия в области культурного взаимодействия.
Собеседники обсудили возможности расширения сотрудничества, взаимных визитов и программ по обмену. На встрече речь также зашла о значительной роли армянской общины Египта в культурной и общественной жизни страны.