Կարճատև անձրև, ամպրոպ. օդի ջերմաստիճանը 28-31-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով 05/27/2015   21:31  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Մայիսի 28-29-ին հանրապետության շրջանների զգալի մասում, 30-31-ին, հունիսի 1-ին հյուսիսային շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում սպասվում է կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վրկ. արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 28-31-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Ինչպես տեղեկացնում են Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, Երևանում մայիսի 28-29-ին` երեկոյան ժամերին, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ: Մայիսի 30-31-ին, հունիսի 1-ին` երեկոյան ժամերին, սպասվում է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն:

Кратковременные дожди с грозами на фоне небольшого потепления ожидаются на неделе в Армении 05/28/2015   09:15  |  Информационная платформа
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 28-29 мая на большей части территории Армении, а также 30-31 мая и 1 июня - в северных районах республики в вечерние часы и ночью, местами возможен град и усиление порывов ветра до 20-25м/сек.. Об этом сообщает Государственная служба Армении по гидрометеорологии и мониторингу.
Температура воздуха 28-31 мая по республике повысится на 2-3 градуса.
В Ереване кратковременные дожди с грозами и усилением ветра возможны 28-29 мая в вечерние часы.
Вечером 30-31 мая, а также 1-го июня в столице ожидается гроза, есть небольшая вероятность кратковременных дождей.
15:55 26/05/2015  |  Лента новостейКратковременные дожди с грозами и небольшое потепление ожидаются в ближайшие дни в Армении