Սյունիքի մարզպետը Երևան եկել է, ԱԺ՝ ոչ 05/26/2015 15:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ու Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանն այսօր ԱԺ դարձյալ չեն եկել: Այս իրողությունն այսօր արձանագրեց ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը՝ հիշեցնելով, որ անցյալ տարի նրանք նույնպես բացակա էին, և ինքը դարձյալ այս հարցը բարձրացրել էր:
Նիկոլ Փաշինյանն այս երևույթը կոչեց «դեդովշչինա» և հավելեց, որ ՀՀ-ում կան պաշտոնյաներ, այդ թվում՝ մարզպետներ ու քաղաքապետեր, ովքեր միշտ պարտաճանաչ ներկայանում են:
«Սա նշանակում է, որ Հայաստանում կան առաջին և երկրորդ սորտի պաշտոնյաներ, և առաջին սորտի պաշտոնյաները այսպիսի քննարկումների չեն գալիս՝ համարելով, որ դա իրենց պատվից ցածր է»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Հիշեցնենք՝ այս պահին ԱԺ-ում ընթանում է մարզերի ու համայնքների 2014թ-ի բյուջեի կատարողականի քննարկումը, որին մասնակցում են նաև դրանց ղեկավարները, հիմնական զեկուցողը ՀՀ Ֆինանսների նախարարի տեղակալ-գլխավոր գանձապետ Ատոմ Ջանջուղազյանն է:
Ի դեպ, Սյունիքի մարզպետն այսօր Երևանում է: Նա այսօր ՀՀ ՏԿԱԻ նախարարությունում մասնակցել է մարզպետների ամենամսյա խորհրդակցությանը: Այստեղ մարզպետը շատ կարճ շփում է ունեցել միջոցառմանը ներկա լրագրողների հետ:
Հարցին, թե ինչպե՞ս է գնահատում, որ շատերի կողմից կարծիք է հնչում, թե իր ավտոմեքենայի վրա կրակոցների հեղինակն ինքն է, Սուրիկ Խաչատրյանը պատասխանել է. «Շատերը նման կարծիք չունեն, մի քանի թափթփուկ նման կարծիք ունի»:
Դրանից հետո մարզպետը նախարար Արմեն Երիցյանի ու փոխնախարար Վաչե Տերտերյանի ուղեկցությամբ հեռացել է՝ անպատասխան թողնելով իրեն ուղղղված մյուս հարցերը:

Неявка губернатора Сюника на заседание НС натолкнула Никола Пашиняна на мысль о существовании в Армении чиновников первого и второго сортов 05/26/2015   16:42  |  Лента новостей
Мэр Еревана Тарон Маргарян и губернатор Сюникской области Армении не присутствовали на заседании Национального собрания во вторник. Этот факт зафиксировал депутат от оппозиционной фракции “Армянский национальный конгресс” Никол Пашинян. Он напомнил, что вышеупомянутые лица не явились и на прошлогоднее заседание.
Пашинян назвал это явление “дедовщиной”. По его словам, в Армении есть чиновники, в том числе губернаторы и мэры, которые всегда пунктуально посещают заседания.
“Это означает, что в Армении есть чиновники первого и второго сортов, и первая категория чиновников не является на подобные обсуждения, считая их ниже своего достоинства”, - заявил Пашинян.
Напомним, что на сегодняшнем заседании парламента Армении проходит обсуждение вопроса об исполнении областных и общинных бюджетов за 2014 год.
Отметим, что губернатор Сюникской области сегодня прибыл в Ереван, где принял участие в ежегодном совещании глав областей в министерстве территориального управления и по чрезвычайным ситуациям(МТУЧС).
На вопрос о том, как он оценивает озвучиваемое многими мнение по поводу инсценировки инцидента с обстрелом его автомобиля, Сурен Хачатрян отметил: “Таких немного, такого мнения придерживается всякая шушера.
14:43 25/05/2015  |  Актуальная темаГлава Центробанка Армении назвал одну из причин замедления темпов роста экономики