Փլվածք՝ Վայք-Ջերմուկ ավտոճանապարհին 05/20/2015 10:19 | Արտակարգ պատահարներ
Մայիսի 20-ին՝ ժամը 04:23-ին, տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում ահազանգ է ստացվել, որ Վայք-Ջերմուկ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել փլվածք, ինչի հետևանքով ավտոճանապարհը դարձել է միակողմանի երթևեկելի. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ և ՄՃԿԿ օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ միջպետական Մ-2 ավտոճանապարհի Երևան-Մեղրի հատվածի 142-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ավտոճանապարհի մասնակի փլվածք` 4 մ լայնությամբ և 25 մ երկարությամբ:
Անվտանգությունից ելնելով՝ հրշեջ-փրկարարները և ոստիկանության աշխատակիցները փակել են ավտոճանապարհը: Ներկայումս գործում է շրջանցիկ ճանապարհ Արին գյուղով (մոտ 16 կմ):
«Հայավտոճան» ՊՈԱԿ-ի տնօրենը տեղեկացրել է, որ Երևանից դեպքի վայր է մեկնում ճանապարհաշինարարների բրիգադ, և հնարավորինս սեղմ ժամկետներում (մինչ մայիսի 20-ի երեկո) ճանապարհը կգործարկվի:
«Վայքի ՃՇՇ» ՓԲԸ-ի աշխատակիցները հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ տեղում իրականացնում են ավտոճանապարհի լայնացման աշխատանքներ:

Грунт провалился на автотрассе Вайк-Джермук на юге Армении 05/20/2015   11:03  |  Чрезвычайное просшествие
Обвалившийся грунт превратил автомагистраль Вайк-Джермук на юге Армении в дорогу с односторонним движением.
Сигнал о ЧП поступил на пульт дежурного министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении в ночь на 20 мая.
На место происшествия выехали один боевой расчет и оперативная группа Центра кризисного управления.
Выяснилось, что на 142-м километре автотрассы межгосударственного значения М-2 Ереван-Мегри произошел частичный обвал дороги (4 м в ширину и 25м в длину).
По соображениям безопасности спасатели и сотрудники полиции перекрыли дорогу. В настоящее время действует объездная дорога через село Арин протяженностью около 16 км.
Директор ГНКО “Армавтодорога” сообщил, что на место инцидента из Еревана выехала бригада дорожников, и в максимально сжатые сроки (до вечера 20 мая) движение транспорта по перекрытому участку будет восстановлено.